«استبداد مدیریتی» در گیلان با نام «همگرایی مسئولین»

انتقاد شدید دبیر جبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان از وضعیت فرهنگی و مدیریتی استان: «استبداد مدیریتی» در گیلان با نام «همگرایی مسئولین»

حجت‌الاسلام سعید مهدوی با اشاره به برگزاری نمایش بزرگ فصل شیدایی در گیلان اظهار کرد: انتظار داریم جامعه هنری، مراکز و دستگاه‌های هنری استان با الگوگیری از نمایش‌هایی مانند فصل شیدایی به نشر هنر انقلابی، اسلامی و ایرانی بیشتر بپردازند.
وی به نمایش‌های برگزار شده در محافل هنری گیلان به‌ویژه در پیاده‌راه فرهنگی شهر رشت اشاره کرد و افزود: بخشی از نمایش‌ها به جای نشر فرهنگ خودی به نشر فرهنگ مهاجم بیگانه و ترویج سبک زندگی غیر اسلامی و غیر ایرانی می‌پردازد.
دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با بیان اینکه موضوع مذکور سبب نگرانی دلسوزان فرهنگی استان شده است، تصریح کرد: سرزمین گیلان با سابقه تاریخی بلند ولایتمداری که دارد، حق آن ظهور، بروز، رشد و نمو ولایی است، نه‌اینکه با بهره‌گیری از امکانات بیت‌المال و سرمایه‌های عمومی پس از مدتی در گوشه سالن‌های نمایش یا پیاده‌راه‌های فرهنگی نمایش‌هایی به سبک غیر ایرانی، عفت‌زدا و حیاسوز داشته باشیم.
مهدوی به بخشی از تصاویر منتشر شده نمایش‌ها در رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: خانمی در جمع مردان به صورت مختلط به اجرای نمایش می‌پردازد! حال جوانان این شهر را چگونه می‌توانیم به حیا، عفت و حجاب دعوت کنیم.
وی با اشاره به اینکه برخی از مسؤولان گیلان استبداد مدیریتی دارند، بیان کرد: افراد مذکور استبداد مدیریتی را به عنوان همگرایی مسؤولان مطرح کردند بنابراین افراد نمی‌توانند در مقابل آنها سخنی بیان کنند و اگر اعتراضی داشته باشند انجمن صنفی مطبوعات دولت با آن برخورد می‌کند.دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان در ادامه به عید غدیر خم اشاره کرد و یادآور شد: یکی از مناسبت‌های بزرگ اجتماعی و دینی که نقش بسیار موثر در فرآیند سعادت بشریت دارد، یوم‌الله و عید‌الله‌اکبر غدیر خم است.
مهدوی با بیان اینکه اگر از روز عید غدیر از ابتدای اعلام رسول‌الله (ص) در جامعه مسلمانان تجلیل به عمل می‌آمد مصائب بزرگی مانند عاشورا ایجاد نمی‌شد، خاطرنشان کرد: اگر پیام غدیر به عنوان مهم‌ترین پیام رسالت تمام انبیای الهی زنده و پویا می‌ماند امروز بشر با ظلم، بی‌عدالتی، جنگ، فقر و فساد دست و پنجه نرم نمی‌کرد.
وی، پیام غدیر را کامل شدن اصل دین خواند و یادآور شد: اگر بشر از تمام نعمت‌های مادی و معنوی برخوردار شود اما نعمت ولایت و امامت انسان کامل را نتواند درک کند تمام این نعمت‌ها به نغمت تبدیل می‌شود.
دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با تأکید براینکه ولایت و امامت امروز بسیار حساس است، اظهار کرد: حسن ختام رسالت به اعلام ولایت امیرالمومنین علی‌بن‌ابی‌طالب است.
مهدوی، عید غدیر را برای شیعه واقعی نوروز عنوان کرد و افزود: همان‌طور که در متن‌های دینی و روایی شیعیان آمده، غدیر یکی از بزرگ‌ترین اعیاد برای تعظیم شعائر اسلامی است.
وی با بیان اینکه یکی از آداب شورآفرین دینی و مذهبی در سبک اسلامی اطعام است، تصریح کرد: اگر مومن در روز عید غدیر فردی را اطعام کنند مانند اطعام تمام انبیای الهی است.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*