اعترافات دیرهنگام

اعترافات دیرهنگام مدعیان تقلب درباره فتنه ۸۸ دلیل دیگری بر دروغ بزرگ تقلب و نشان از فتنه ای دارد که با آگاهی برخی خواص و سوءاستفاده از اعتماد مردم به وقوع پیوست. در ادامه نگاهی گذرا خواهیم داشت به اعترافات دیرهنگام شخصیتهای برجسته سیاسی مدعی تقلب، که با وجود علم به دروغ بودن ادعای تقلب، هیچگاه در کوران ۸ماه فتنه حاضر نشدند غبار از افکار عمومی بخشی از مردم فریب خورده بزدایند و این واقعیتها را بگویند:

. مصطفی تاجزاده: " تقلب در انتخابات وجهي نداشت اما به محض اينكه انتخابات تمام شد ومن از بچه هاي استانها سؤال كردم احساس كردم كه انتخابات را باخته ايم ولي فاصله را ۳ به۱ نمي دانستيم "

. بهزاد نبوی: " ما هيچ سندي دال بر وجود تقلب نداشته ايم وبايد به رأي شوراي نگهبان التزام داشته باشيم

. عبدالله رمضان زاده: "من هميشه گفته ام ودوستان هم حزبي بنده هم مي دانند كه تقلب در ايران امكان ندارد. "

. محسن صفایی فراهانی: "به هيچ وجه نمي توان پذيرفت كه در اين انتخابات تقلب شده است حتي اگر فرض را هم بر تقلب بدانيم يك ميليون، دو ميليون. "

. سیدمحمد خاتمی در سال ۱۳۹۱ در جمع اصلاح طلبان:
بنده نمی گویم در انتخابات ۸۸ تقلب شده است! من قبل و بعد از انتخابات به میرحسین موسوی گفتم که در انتخابات رای نخواهد آورد!

. اکبر گنجی از اصلاح‌طلبان متواری و مقیم آمریکا به نقل از جلسات خصوصی و داخلی اصلاح‌طلبان در وبسایت رادیو فردا می‌نویسد: محمد خاتمی در جلسات خصوصی گفته که در انتخابات ۸۸ تقلب صورت نگرفته، مصطفی تاج‌زاده گفته تقلب موثر صورت نگرفته است. محمد موسوی خوئینی‌ها نیز پس از شنیدن گزارش «علی‌اکبر محتشمی‌پور» و عبدالواحد موسوی لاری در مجمع روحانیون مبارز درباره تخلفات انتخابات ۸۸، در همان زمان با تظاهرات خیابانی مخالفت کرده و فعالان اصلاح‌طلب بسیاری از شهرها نیز گفته بودند که آرای خوانده شده واقعی بوده است.

. هادی غفاری یکی از چهره های مؤثر در افروخته نگاه داشتن آتش فتنه ۸۸ در سال ۹۴: من هیچ ‌گاه نگفتم که در انتخابات ۸۸ تقلب شد. به تقلب در ‏انتخابات معتقد نبوده و نیستم و فقط به کارهای احمدی ‌نژاد ایراد داشتم.

. محمد عطریانفر نیز در مورد یکی از دلایلی که ‏برخی از حامیان موسوی حاضر به اعتراف کردن به واقعیت نیستند می گوید: «آنچه که در دادگاه گفتم با حرف ‌های گذشته ‌ام هیچ ‏تفاوتی نداشت. فرقش این است که آمدیم و گفتیم. خیلی از دوستان من هم همین نگاه را دارند اما نمی ‌گویند. آقای بهزاد نبوی هم ‏قائل به تقلب نیست اما می ‌گوید این را نمی ‌گویم چون در حق آقای موسوی خیانت می‌ شود.»‏

. عباس آخوندی (وزیر مسکن دولت فعلی و باجناق ناطق نوری) به عنوان نماینده میرحسین موسوی در جلسه نمایندگان ‏کاندیداهای ریاست جمهوری در خرداد ۸۸ با مقام معظم رهبری می گوید: « آقا این را می‌ دانیم که ‏در یک جامعه مترقی باید کسی که شکست می‌ خورد شکست را بپذیرد و همچنین می‌ دانیم که هر چقدر آرای این انتخابات که در ‏داخل صندوق ‌ها ریخته شده باز شماری شود تغییری به وجود نمی‌ آید و قبول داریم که مردم این آرا را در صندوق ‌ها ریخته ‌اند. اما ‏اعتراض ما به این است که با بداخلاقی کاری نموده ‌اند که مردم به اشتباه افتاده ‌اند.»
اعتراف خصوصی آخوندی در جلسه خصوصی ‏هرگز در روزها و ماه های حساس فتنه در پیشگاه ملت علنی بیان نشد و آخوندی ترجیح داد در اوج فتنه سکوت کند!

. محمد علی ابطحی (رپیس دفتر خاتمی در زمان ریاست جمهوری) نیز دو ماه پس از انتخابات ۸۸ به دروغ بودن
 ادعای تقلب اعتراف میکند و می گوید:
تقلب واقعا در ايران وجود نداشت چرا كه در انتخابات سال ۸۴ وقتي فاصله كروبي و احمدي‌نژاد كمتر از نیم میلیون
بود، وزارت كشور خاتمي نپذيرفت كه كلمه تقلب مطرح شود و بنده تعجب مي‌كنم كه در اين  انتخابات با وجود
 اختلاف ۱۱ ميليوني چگونه بحث تقلب پذيرفته مي شود!؟ اين در حالي است كه همانهايي  كه ۵۰۰ هزار
اختلاف را تقلب نمي‌خواندند، ‌امروز ۱۱ ميليون فاصله را نمی پذیرند و تقلب مي‌خوانند. كل مدارك موسوي
مبني بر تقلب، ۷۰۰ هزار راي هم نمي‌شد!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*