الان سران فتنه در قصر نشسته اند و عده ای شعار می دهند در حصرند!

حجت الاسلام مهدوی در گفتگو با راه۵۷ عنوان کرد:

خیلی ها در تاریخ گذشته خود گیر کرده بودند و فرزند زمان خود نبودند/  الان سران فتنه در قصر نشسته اند و عده ای شعار می دهند در حصرند!

 مسأله حصر را بهانه میکنند تا مردم خبر از معاهدات خائنانه ای که ضربات اساسی به اقتصاد و استقلال کشور می زند نداشته باشند

گفتگویی داشتیم با حجت الاسلام سعید مهدوی، مسئول سابق نهاد نمایندگی ولی فقیه دانشگاه گیلان در رابطه با فتنه۸۸ که در ادامه خواهید خواند:

راه ۵۷: چه جریاناتی در فتنه ۸۸ در گیلان فعال بودند؟

            -مهم ترین عوامل و کارگزاران فتنه در گیلان همان وابستگان جناحی و حزبی عمدتا اصلاح طلبی بودند که در تهران هم به نوعی در آشوب ها و فته ۸۸ نقش آفرینی کردند و تن به قانون ندادند. مثلا تشکیلات انجمن مدرسین در کشور و تشکیلات همین انجمن در دانشگاه گیلان آن زمان چه در نوع اظهارات، فضاسازی و تعطیل کردن کلاس ها و لغو کردن امتحانات و تهییج و تحریک دانشجویان را در گیلان به تبع تعصبات جناحی پیگیری می کردند. حزب کارگزاران و اعتدال و توسعه با دستور آتشی را که جناب آقای هاشمی در نامه بی سلام خود به رهبری داده بودند به ایجاد آشوب در گیلان دامن زدند.

            مهم ترین ارکان فتنه های سالهای ۷۸ و ۸۸ در گیلان، تشکلهای دانشکده علوم پایه بود. اگر خوب نگاه کنیم این ناشی از این بود که یک تشکیلات سیاسی با قدمت طولانی در فضای دانشگاه چنبره زده بودند که هنوز این تسلط تشکیلاتی در دانشگاه وجود دارد. متاسفانه همان کسانی که در در قصه فتنه ۸۸ جز بدسابقه های این قضیه ی بغرنج بودند، امروز در جایگاههای مهم مسئولیتی استانداری و حتی دانشگاه گیلان تکیه زده اند و به انحای مختلف دارند تداوم بازی های سیاسی و باندی خودشان را پیگیری می کنند.

            یک مورد اخیر همین موضوع جهاد دانشگاهی است. مسئول جهاد دانشگاهی کسی است که در تحریک و تحریص نافرمانی مدنی در سال ۸۸ نقش داشته است. کما اینکه الان هم در حوزه مدیریتی دانشگاه گیلان و بخشی از حوزه مدیریتی استانداری افرادی هستند که ما آثار توبه از اقدامات و قانون شکنی های آنها در ۸۸ نمی بینیم اما به واسطه نفوذ در دستگاههای تصمیم گیر و تصمیم ساز ممکلت الان بر کرسی برخی جایگاهها قرار گرفته اند. البته الان یک مقداری زرنگ شده اند و یک خط در میان کلمه «مقام معظم رهبری» را تکرار می کنند اما درست خلاف مشی و مرام رهبری حرکت می کنند.

راه ۵۷: در نقطه مقابل نیروهای ارزشی اقداماتی می کردند؟

            -در آن زمان بنده در سازمان ملی جوانان بودنم و بواسطه ارتباطاتی که با بدنه بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی داشتم اطلاعات دقیقی از فضای دانشگاهی به من می رسید. در آن زمان هم بسیج دانشجویی و هم هیأت دانشجویی بویژه هیأت دانشگاه گیلان نقش آفرینی خوبی در دانشگاه داشتند به طوری که تا حد زیادی توانستند جلوی سو استفاده و واستفاده ابزاری از برخی تشکل های سابقه دار را خنثی کنند. مدیریت دانشگاه که در آن زمان دست فتنه دوست ها نبود وتا حد زیادی بسیاری از حرکات آنها خنثی شد.

            بچه های ارزشی حتی در روز عاشورا یعنی هفتم دی دسته عزاداری جهت داری را راه انداخته بودند که در محوطه خوابگاه و دانشگاه برپا شد  و تا حد زیادی فتنه در دانشگاه خنثی شد. در واقع هیأت مذهبی باقرالعلوم(ع) در دانشگاه خنثی کننده حرکات باندی و جناحی و فتنه گرایانه تشکلهای همسو با جناحهای فتنه گر بودند. راه ۵۷: برخی از حامیان جریان فتنه می گویند چرا قبل محاکمه سران فتنه آنها را حصر کردند. عادلانه این بود که آنها اول دادگاهی می شدند و سپس بر اساس رأی دادگاه حکم اجرا می شد.

            -اصلاح طلب ها که فتنه های ۷۸ و ۸۸ توسط اینها اداره شده است بسیار غوغاسالار و متخصص جنگ روانی هستند و همانطور که نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت "اصلاح طلب ها سرمایه و امید رژیم اشغالگر اسراییل هستند" واقعیت این است که اینها قانون را گزینشی بزرگ یا کوچک می کنند و حتی در صورت برگزاری دادگاه هم دادگاه را متهم به بی عدالتی می کنند! کما

 اینکه در جریان محاکمه بسیاری از فتنه گـران همین رویه را درپــیش  رفتند و دنبال آشـوب مجدد بودند. دربـــاره ماجرای حصر ســران فتنه هم بـاید بگویم این مــــوضوع کاملا قانونی است.بنده از سران اصلاح طلب سوال می کنم آن زمانی که آـــقای

شریعتمداری در زمــان حیات امام در حصر بودند چـــــرا اعتراض نکردید؟آنزمان قانونی بود؟ آن زمــــان چطور مصوبه شورای امنتیت ملی به حکم  امام امر(ره) قانونی بود و آیت الله شریعتمداری حصر شدند و آیت ا… سید حسن قمی در مشهد  حصر خانگی شد؟ پس حصر از قبل هم وجود داشت. در آن زمان بسیاری از شماها از مسئولان مملکتی و قانون گذار بودید از جمله سران فتنه، هاشمی رفسنجانی که رئیس مجلس بود. کروبی رئیس مجلس بود. اگر حصر را غیرقانونی می دانید چرا در برابر حصر خانگی آنها سکوت کردید؟

            دوم اینکه در بسیاری از مواقع برای حفظ مصالح نظام اسلامی و اینکه بهانه دست دشمن داده نشود نظام اسلامی بر اساس مفاد قانونی شورای امنیت ملی برای اینکه آشوب ها را کنترل کند از قاعده قانونی حصر استفاده می کند. اینهایی که جوانان را اغوا می کنند از جمله وکیل الفتنه ای مثل علی مطهری باید به خاطرات هاشمی رفسنجانی درباره برخورد امام (ره) با منتظری هم نگاهی داشته باشند.

            هاشمی در یکی از خاطرات خود می گوید وقتی امام (ره) در نامه ۶ فروردین ماه ۱۳۶۸ درباره منتظری را خواستند در رادیو پخش شود من مانع شدم و گفتم اگر پخش شود امت حزب ا… نمی گذارند منتظری زنده بماند. تا اینکه احمد آقا به هاشمی زنگ زد و گفت امام توصیه شما را پذیرفتند.

امام(ره)، آقای منتظری را در حصر قرار می دهند. البته مراتب حصر با توجه به رفتار منتظری متفاوت بوده است. الان سران فتنه در قصر نشسته اند و عده ای شعار می دهند در حصرند!

راه ۵۷: میزان جرم فتنه گران چقدر بوده است و اگر دادگاهی شکل گیرد چه رأیی برای آنها صادر می شود؟

یقینا کسانی که در نظام جمهوری اسلامی تن به قانون ندادند، فراتر از قانون دنبال سهم بودند و برای رسیدن به قدرت کشور را به آشوب کشیدند و خسارت جدی وارد کردند و موجبات کشته شدن چند نفر شدند در اصطلاح فقی و حقوقی اینها باغی هستند و اینها در حکم راه ۵۷: درباره هشت دی گیلان هم مقداری توضیح دهید

            هشت دی حماسه ای است که به بواسطه مقاومت، مجاهدت و پیگیری یک عده آدم انقلابی هزینه پرداز در مدت هشت ماه فتنه در هشت دی ظهور و بروز پیدا کرد. در این هشت ماه اینطور نبود که مردم در خانه باشند و یکباره حماسه خلق شود.

            در این مدت هشت ماه عده ای که غربت را پذیرفتند و تن به بسیاری از هزینه ها دادند مثل شهید سیرت نیا در مساجد و حسینیه ها به جلسات تبیینی می پرداختند.

            عده ای انقلابی حتی روز قبل از هشت دی یعنی هفتم دی مقابل خانه آیت ا… قربانی جمع شدند برای هشت دی زمینه سازی کردند. قبل از تجمع هشت دی ،بنده بهمراه دیگر دوستان تجمعی را در روبروی دادگستری گیلان پیش بینی کرده بودیم که از قوه قضائیه بخواهیم سران فتنه را محاکمه و با آنها برخورد کنند. تا آن زمان اینها در حصر نبودند و یکسره دنبال آشوب و فتنه بودند و بیانیه صادر می کردند.

            عده ای در آن دوره در کوران فتنه در تردید بودند که در مقابل این آشوبها چکار باید انجام بدهند.حتی بسیاری از هم لباسی های ما امثال بنده را تندرو خطاب می کردند، به این دلیل که نامه بدون سلام آقای هاشمی و قانون شکنی ایشان را نقد می کردیم! خیلی ها در تاریخ گذشته خود گیر کرده بودند و فرزند زمان خود نبودند و می گفتند امام فرموده اند هاشمی ذخیره انقلاب است، در حالی که پیامبر (ص) به زبیر هم لقب سیف الاسلام داده بود. حماسه ۸ دی با خون دل عده ای قلیل، غریب، تنها، مقاوم و البته با همراهی توده مردم رخ داد. سال ۸۸ و فتنه ۸۸ یک محک و میزان است که مقدار بصیرت خواص و به تبع آن میزان بصیرت مردم ترمیم شد.

            نهم دی کشور و هشتم دی رشت نشان داد که بصیرت مردم از بسیاری از خواص خیلی بیشتر است. بسیاری از خواص که گرفتار اعتباراتی مثل مدرک، مدارج علمی، جایگاه مسئولیتی و شهرت و جایگاه و شأن اجتماعی بودند، آن روزها به داد نائب امام زمان نرسیدند. به نظر من خواص ساکت باید بصورت ویژه توبه کنند.

راه ۵۷: مصداقا کسانی را که در جریان حماسه هشت دی گیلان فعال بودند را نام ببرید.

            به هر حال حماسه هشت دی برای مردم بود. برخی بزرگان سیاسی شناخته شده مثل حاج سید کاظم میرحسینی اشکوری، حاج حسن کربلایی، حاج آقای اشجری، سردار نظرعلی علیزاده، سردار هامون محمدی، سرهنگ عباس بایرامی و بچه های هیأت باقرالعلوم، آقای سلمان بامداد به نمایندگی از آنها و برخی هیأت های مذهبی که در آن زمان خیلی انقلابی ورود کردند که عباس موید مسئول آن بود و بقیه ای هم بودند که از همین جا عذرخواهی می کنم که ذکر نشد. این اسامی محدود هم به واسطه مردم دین مدار به وسط میدان آمدند و ان شا ا… مردم انقلابی ایران، خصوصا مردم ولایتمدار گیلان، در فتنه های پیش رو نیز با بصیرت و اقدام بموقع و بجا، هر اقدامی علیه جمهوریت و اسلام را در نطفه خفه خواهند کرد. والسلام

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*