اخبار گیلان – ۱۲ شهریور ۹۵

افتتاح نخستین واحد تولیدکننده‌ی لوله‌های گاز در گیلان
نخستین واحد تولیدکننده‌ی لوله‌های گاز گیلان و دومین تولید کننده‌ی لوله و پروفیل آهنی استان گیلان با حضور معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی صومعه‌سرا افتتاح ‌شد.
این کارخانه با ظرفیت سالانه ۱۸۰ هزار تن در سال و با سرمایه‌گذاری ۱۶ میلیارد تومانی بخش‌خصوصی به بهره‌برداری رسیده و  در آن برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم و حدود ۲۵۰ نفر بصورت غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.

اولین کتابخانه سیار اتوبوسی گیلان افتتاح شد
    نخستین کتابخانه سیار اتوبوسی گیلان توسط شهرداری بندر انزلی افتتاح شد. به گفته شهردار بندرانزلی ، اتوبوس استفاده شده از رده خارج بود و با هزینه ۵۰۰ میلیون ریال و همت کارگران سازمان اتوبوسرانی شهرداری بندرانزلی به این طریق احیا شد. قرار است اتوبوس مذکور بیشتر در فضای روستاها و بخش‌های بندرانزلی حضور پیدا کند.

برق‌رسانی به چهار روستا در گیلان با  انرژی خورشیدی
    مدیرعامل شرکت سهامی توزیع نیروی برق گیلان در جریان افتتاح پروژه های برق رسانی شهری و روستایی گیلان در هفته دولت، از برق رسانی به چهار روستای سخت گذر و صعب العبور در تالش خبر داد و افزود: برق‌رسانی به روستاهای مذکور با استفاده از سیستم‌های پیشرفته «فتوولتاییک» به وسیله نور خورشید انجام شد و در مجموع ۹۶ خانوار ساکن روستاهای سخت‌گذر تالش برق‌دار شدند. در حال حاضر تعداد ۲ هزار و ۵۴۴ روستای گیلان برق‌دار هستند.

نخستین بازار فروش برنج محلی گیلان افتتاح شد
    در راستای حمایت از تولید داخلی برای نخستین بار بازار فروش برنج محلی گیلان با عنوان «رشت پایتخت برنج ایران» افتتاح شد. بازار فوق شامل ۳۰ غرفه جهت فروش برنج محلی گیلان است و در آن علاوه بر برنج سفید، برنج قهواه ای نیز عرضه می شود. این بازار تا ۲۰ شهریور ماه جاری در خیابان منظریه رشت، روبروی پارک بانوان دایر است.

مانور اشرافی BMW سواران گیلانی
    سایت شهرداری ماسال با انتشار خبری پیرامون برگزاری یک برنامه به اصطلاح فرهنگی، از برگزاری اولین رالی خانوادگی BMW سواران استان گیلان در شهریور ماه جاری خبر داد! آنطور که اعلام شده این رالی از شهر رشت آغاز و در منطقه بام سبز ماسال به پایان خواهد رسید! این در حالیست که رهبر معظم انقلاب اردیبهشت ۹۴ در دیدار با فرماندهان عقیدتی نیروی انتظامی، "جولان دادن برخی جوانهای سرمستِ غرورِ ثروت با خودروهای گران قیمت در خیابانها"  را یکی از مظاهر ایجاد ناامنی روانی در جامعه برشمردند و تأکید کردند نیروی انتظامی باید با آنها مقابله کند!

احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن سطح رودخانه‌ها در گیلان
    مدیرکل هواشناسی گیلان نسبت به احتمال آبگرفتگی در معابر عمومی و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها در استان گیلان هشدار داد. بهمن کمانگر افزود: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده تقویت تدریجی توده هوای خنک و بارش‌زا از روز پنجشنبه ۱۱ شهریور در استان گیلان است. وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود بارندگی برای پنجشنبه(عصر و شب) و جمعه در بعضی از نقاط به‌ویژه نواحی مرکزی و غربی گیلان از شدت بیشتری برخوردار باشد گفت: آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها دور از انتظار نیست.

شناسایی و توقیف گاری های غیر مجاز سطح شهر رشت
    معاون فنی و اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت گفت: در گشت شبانه، گاری‌های غیر مجاز جمع آوری پسماند توقیف شدند. ابوالفضل دوستدار  گفت:  سازمان مدیریت سازمان پسماند شهرداری رشت در راستای مدیریت مطلوب تر جمع آوری زباله گشت شبانه در مناطق پنجگانه شهرداری رشت را آغاز کرده است. وی ادامه داد: گشت شبانه سازمان پسماند از دو هفته قبل در سطح شهر رشت  آغاز شده است. وی با بیان اینکه گاری های غیر مجاز توقیف و برای شناسایی و پلاک کوبی جمع می شوند تاکید کرد: این گاری ها با ثبت و پلاک کوبی شدن،  زباله های خود را به جای گاراژدارها به ایستگاههای جمع آوری پسماند می فروشند‌.

 


رشت آغاز و در منطقه بام سبز ماسال به پایان خواهد رسید! این در حالیست که رهبر معظم انقلاب اردیبهشت ۹۴ در دیدار با فرماندهان عقیدتی نیروی انتظامی، "جولان دادن برخی جوانهای سرمستِ غرورِ ثروت با خودروهای گران قیمت در خیابانها"  را یکی از مظاهر ایجاد ناامنی روانی در جامعه برشمردند و تأکید کردند نیروی انتظامی باید با آنها مقابله کند!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*