اخبار ایران و جهان ۱۲ شهریور ۹۵

واکنش رویترز به سخنان رهبر معظم انقلاب
    خبرگزاری انگلیسی در مطلبی به سخنان رهبر معظم ایران در زمینه افزایش قابلیت‌های تدافعی و تهاجمی نیروهای مسلح ایران اشاره کرد.
به گزارش فارس، خبرگزاری انگلیسی «رویترز» در مطلبی به سخنان) «آیت‌الله خامنه‌ای» فرمانده کل قوای ایران اشاره کرد و نوشت: رهبر ایران بر لزوم افزایش قابلیت‌های تهاجمی ایران سخن گفت.رویترز با اشاره به برخی از سخنان آیت‌الله خامنه‌ای نوشت، سخنان رهبر ایران یک هفته بعد از شلیک گلوله‌های هشداری کشتی جنگی آمریکا به سوی یک قایق تندروی ایران که به دیگر کشتی‌های جنگی آمریکایی در خلیج فارس نزدیک شده بود، بیان شدند.
این رسانه انگلیسی نوشت: «حسن روحانی» رییس جمهور ایران با توافق اتمی با قدرت‌های جهانی در سال ۲۰۱۵ که قابل توجه ترین دستاورد او بود را ریاست کرد، اما نیروهای نظامی و امنیتی ایران که از آیت‌الله خامنه‌ای پیروی می‌کنند، غرب را دشمنان خود می دانند.

جنتی: عده‌ای از عناصر فعال فتنه در مناصب مختلف قرار گرفته‌اند
    آیت ا… جنتی، رییس مجلس خبرگان رهبری در دیدار با استاندار گیلان و مجمع نمایندگان استان گفت: متأسفانه عده‌ای از عناصر فعال فتنه که عزم خود را برای براندازی نظام جزم کرده بودند، در مناصب مختلف قرار گرفته‌اند و باید مجلس با روحیه‌ی انقلابی آنها را شناسایی و با آنها برخورد کند.
.
رضا رشیدپور به اتهام نشراکاذیب به دادسر احضار شد
    مجری برنامه حالا خورشید به اتهام نشراکاذیب به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد.
به گزارش ایلنا، رضا رشیدپور با انتشار تصویر احضاریه خود در اینستاگرام نوشت:
“انتظار برعکس و نتیجه در عکس/
آستانه تحمل و نقدپذیری برخی مدیران دولت محترم تدبیر و امید چقدر است؟
چند وقت پیش نقدکوتاهی نسبت به عزل و نصب های یک ساعته در یکی از زیرمجموعه های وزارت نفت در برنامه مطرح کردم که نتیجه آن را در عکس مشاهده می فرمایید. ضمن احترام به قانون و بازپرس عزیز، حتما در شعبه حاضر شده و عرایضم را تقدیم ساحت دادگاه خواهم کرد.روحانی متشکریم ”

فساد در کرسنت اثبات شد/مدیر عامل شرکت نفت مجرم شناخته شد
     با رای دیوان عالی کشور حکم محکومیت و انفصال از خدمات دولتی آقای علی کادر مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران و دیگر اعضای هیئت مدیره این شرکت در دوره اول وزارت مهندس زنگنه تایید شد.
این حکم که در ارتباط با قرارداد کرسنت صادر شد قطعی است و هیچ مرجعی در سه قوه نمی تواند آنرا نقض کند.بر اساس این گزارش باتلاش مستمر قوه قضاییه فساد در پرونده قرارداد کرسنت برای دادگاه لاهه ثابت شد.
گفتنی است علی کادر در تیرماه امسال، به سمت مدیرعاملی شرکت ملی نفت ایران منصوب شده بود. همچنین رکن الدین جوادی مدیر عامل شرکت گاز که در زمان انعقاد کرسنت که امضا کننده و فرد اصلی پرونده کرسنت است در بهمن ۹۴بر اساس حکم دادگاه به انفصال از خدمت محکوم شد. وی نیز از ابتدای دولت یازدهم به سمت مدیر عاملی شرکت نفت منصوب شده بود.

مرکز ابوظبی در آتش سوخت
    یک منطقه مسکونی و بازرگانی در شهر "ابوظبی" پایتخت امارات در آتش سوخت.به گزارش العالم، شاهدان و نیروهای دفاع غیرنظامی گفتند که این آتش سوزی تلفات جانی نداشته است.آتش سوزی باعث سوختن دو ساختمان در حال ساخت نزدیک هتل "روتانا بیچ" و "مجتمع تجاری "ابوظبی مول" شد.
خبرگزاری امارات به نقل از "محمد عبد الجلیل الانصاری" مدیر دفاع مدنی امارات گزارش کرد که ۱۳ نفر از جمله ۱۰ عضو این سازمان به خاطر استنشاق دود دچار حالت خفگی شدند.

فیش حقوقی رئیس فیفا لو رفت
    بعد از چند ماه پر حاشیه در فیفا، در نهایت سپ بلاتر سوئیسی از سمت خود برکنار شد تا جیانی اینفانتینو به عنوان جانشین او انتخاب شود. او اکنون در شرایطی ریاست فیفا را بر عهده گرفته که سیستم مالی و حقوقی او زیر ذره‌بین نهادهای مختلف قرار دارد. اینفانتینو از این شرایط راضی نیست و می‌گوید که حقوق ۱,۸ میلیون یورویی او در سال توهین‌آمیز است. حقوق رسمی سپ بلاتر ۳,۲۸ میلیون یورو در سال بود و حالا جانشین او یعنی اینفانتینو ۱٫۸ میلیون یورو در سال حقوق می گیرد. اینفانتینو معتقد است که این رقم برای رییس بالاترین نهاد فوتبالی در دنیا بسیار کم و توهین‌آمیز محسوب می‌شود! قرار است در جلسه بعدی کمیته‌های زیر مجموعه فیفا در مورد حقوق اینفانتینو بررسی صورت گیرد.

دستگیری فردی با دو تابعیت ایرانی-آمریکایی در گرگان توسط سپاه
    سازمان اطلاعات سپاه نینوا استان گلستان، فردی با دو تابعیت ایرانی – آمریکایی را دستگیر کرد.
فرد مذکور در اواخر تیر ماه سال جاری در شهر گرگان به اتهام همکاری با دولتهای متخاصم، اقدام علیه امنیت ملی و ارتباط با عناصر و رسانه های ضد انقلاب، به محض ورود به کشور شناسایی و طی اقدامات اطلاعاتی توسط سازمان اطلاعات سپاه استان دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد.

امضا تفاهم‌نامه ساخت نیروگاه با شرکت کم تجربه ی ترکیه‌ای
    وزارت نیرو تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت ترکیه‌ای «یونیت اینترنشنال» برای احداث ۵۰۰۰ مگاوات نیروگاه به ارزش ۳ میلیارد دلار امضا کرد و در ماه های اخیر، در حال نهایی کردن قرارداد و طی مراحل قانونی آن در داخل کشور از جمله اخذ مجوز از سازمان سرمایه گذاری خارجی است.
در این میان دولت، شرکتهایی مانند مپنا با تجربه بیش از ۵۰ هزار مگاوات نیروگاه‌سازی را کنار گذاشته و با این شرکت ترک وارد مذاکره شده است آن هم نه برای ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ مگاوات، بلکه برای ۵۰۰۰ مگاوات نیروگاه!
این درحالیست که شرکت یونیت اینترنشنال در طول عمر ۴۲ ساله خود در تأسیس ۶۰۰۰ مگاوات نیروگاه حرارتی مشارکت داشته که ۴۵۰۰ مگاوات آن مربوط به پروژه‌های اجرا شده در ایران بوده، آن هم نه به عنوان یک نیروگاه‌ساز بلکه صرفا به عنوان یک واسط برای خرید تجهیزات و تامین مالی. در واقع این شرکت اعتبار بسیار اندکی در صنعت نیروگاه‌سازی دارد که آن هم مدیون کشور ماست!

انتقاد شدید سبحانی از موضوع دریافت وام از روسیه
    استاد اقتصاد دانشگاه تهران با انتقاد از مصوبه مجلس درباره اخذ وام از کشور روسیه، اهداف این کار را انتخاباتی عنوان کرد و گفت: فکر می کنم این تصمیم که بخواهیم از روسیه وام بگیریم، تصمیم خیلی غیر بهینه و غلطی است.
حسن سبحانی در گفت و گو با تابناک گفت: البته اخذ این وام یک نکته دارد، اینکه اگر نمی تواند به بودجه دولت کمکی بکند، اما می تواند منجر به رونق کارگاه های ساخت و ساز به ویژه در ایام انتخابات در شهرستان ها بشود و این شبهه ناک است واقعا که بخواهیم در ایام انتخابات با وام گرفتن از خارج کار عمرانی در زمستان انجام بدهیم.
 
شهردار تهران: با هرکس که تخلف کرده بدون اغماض برخورد شود
    در پی گزارش منتسب به کارشناس سازمان بازرسی کل کشور درخصوص واگذاری املاک در شهرداری تهران به افراد خاص، شهردار تهران نامه ای به دادستان نوشت.محمدباقر قالیباف در نامه ای به دادستان کل کشور تاکید کرد: باید در صورت اثبات جرم درخصوص استفاده غیرقانونی از امکانات بیت‌المال بدون هیچ اغماضی مطابق قانون برخورد شود، همان طور که همچنان که اگر اثبات شد جرمی صورت نگرفته باید با کسانی که آبروی افراد و حیثیت مجموعه خدمتگزار شهرداری تهران را هدف قرار دادند و خسارت‌های جبران‌ناپذیری به اعتماد عمومی مردم نسبت به نظام اسلامی و کارگزاران آن وارد ساختند نیز قاطعانه برخورد شود.
گفتنی است سایت معماری نیوز  اولین  منتشر کننده لیست املاک واگذاریهای شهرداری تهران به دستور مقام قضایی فیلتر شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*