اخبــــــــــــار کوتاه

تحقق ۹۵ درصدي سهميه بوم گردي شهرستان ماسال

معاون فرماندار ماسال با بيان اينکه تاکنون پرونده ۳۲۹ واحد متقاضي بوم گردي در شهرستان ماسال تکميل شده است، افزود: ۹۵ درصد سهميه بوم گردي شهرستان، تحقق يافته است. به گزارش راه ۵۷؛ قربان خوشحال در جلسهي کارگروه بوم گردي شهرستان ماسال، با اشاره به پيشتازي شهرستان ماسال در سطح استان در زمينهي تسهيلات بوم گردي، گفت: از ۳۲۹ واحد بوم گردي شهرستان، تعداد ۲۸۸ واحد در کارگروه استاني، مصوب شده است. وي با تأکيد بر لزوم تسريع در روند اعطاي تسهيلات اين واحدها از سوي اين بانکها، اظهار داشت: از اين تعداد ۲۶۴ واحد، موافقت اصولي اخذ کردهاند و در مرحلهي دريافت تسهيلات قرار دارند.

رئيس اداره حيات وحش اداره کل محيط زيست استان گيلان اعلام کرد:

شکار خرس قهوهاي ۶۰ تا ۸۰ ميليون تومان جريمه قانوني دارد

به گزارش ايرنا، حسين علينژاد اظهار کرد: يک قلاده خرس قهوهاي در ارتفاعات جنگلي اولسبلنگاه شهرستان ماسال در غرب استان گيلان توسط دامداران با حداقل ۹ گلوله چهار پر، کشته شده است. وي ادامه داد: اکيپ محيطزيست پس از اطلاع به سرعت براي نجات اين خرس خود را به محل رساند اما اين حيوان ارزشمند به دليل شدت خونريزي، جانش را از دست داده بود.به گفته علي نژاد، در حال حاضر ۲ نفر مظنون به کشتار اين حيوان دستگير شده و تحت بازجويي هستند. وي افزود: خرسها و ساير حيوانات تجاوزي به حريم انساني ندارند بلکه انسانها و دامهاي آنان هستند که روز به روز، عرصه زندگي را بر آنها تنگتر ميکنند. خرس قهوهاي با نام علمي «ursus arctus» يکي از بزرگترين گوشتخواران ايران است و وزن اين حيوان به بيش از ۵۰۰ کيلوگرم ميرسد. خرس قهوهاي يکي از گونههاي شاخص جنگلهاي هيرکاني و جزو گونههاي حمايت شده کشور و شکار آن ممنوع است و جريمه شکار هر قلاده آن، ۶۰ تا ۸۰ ميليون تومان تعيين شده است.

ورزشکاران ماسالي و رضوانشهري مقام دوم و سوم دو نيمه مارتن گيلان را کسب کردند

به گزارش ايرنا؛ زبدهترين دوندگان دو نيمه ماراتن گيلان از شهرها و بخشهاي مختلف اين استان در ۲ رده سني بزرگسالان و پيشکسوتان به مسافت ۲۱ کيلومتر در مسير جاده سراوان به سنگر رشت با هم به رقابت پرداختند.در پايان اين رقابتها و در رده سني بزرگسالان، مرتضي نيکنژاد از سنگر رشت زودتر از خط پايان عبور کرد و عنوان قهرماني گيلان را کسب کرد، پرويز خانجاني از رضوانشهر در رتبه دوم قرار گرفت و مقداد احمدي از ماسال نيز عنوان سوم را کسب کرد.همچنين در پابان رقابتهاي دو نيمه ماراتن رده سني پيشکسوتان استان گيلان، اسلام دولتي از رضوانشهر مقام قهرماني را به خود اختصاص داد، ايوب سجودي ورزشکار با سابقه رشت در مکان دوم قرار گرفت و هادي رمضاني از صومعهسرا نيز روي سکوي سوم قرار گرفت.

آشوب جشن پيروزي جام جهاني در فرانسه

قهرماني فرانسه در جام جهاني فوتبال با جشن و پايکوبي ميليونها فرانسوي در پاريس و ديگر شهرهاي فرانسه همراه بود اما جشن قهرماني در محلههايي در پاريس و شهرهاي ديگر Ha,f tvhksiفرانسه با آشوب و غارت همراه بود.به گزارش عصرايران در خيابان شانزه ليزه پاريس گروهي با استفاده از فرصت شلوغي و جشن دست به غارت فروشگاهها زدند. پليس براي مقابل با اين عده اقدام به پرتاب گاز اشک آور و دستگيري عدهاي از آنها کرده است.غارتگران اقدام به شکستن شيشه فروشگاهها و غارت اموال آنها کردند. در شهرهاي ديگر فرانسه نظير نانت، کن، گرنوبل، نيس و استراسبورگ نيز اتفاقات مشابهي به وقوع پيوسته است

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*