افتضاح در جلسه با زاکربرگ و افشای عمق بی سوادی نمایندگان کنگره آمریکا

به گزارش راه۵۷؛ کانال معتبر خارج بدون فیلتر به قلم سید حسینی، ایرانی مقیم کالیفرنیا نوشت:در دور اول حضور زاکربرگ مؤسس فیسبوک در پیشگاه نمایندگان و اعضای کنگره ایالات متحده آمریکا سؤالاتی مطرح شد که باعث خنده حضار و همچنین واکنش کاربران فضای مجازی شد. سؤالاتی که بیشتر از انتقادی بودن و تحت فشار قرار دادن مؤسس فیسبوک مبنی بر لو رفتن اطلاعات شخصی بیش از ۸۷ میلیون کاربر و دخالت در انتخابات اخیر آمریکا، این سؤال را مطرح کرد که چرا نمایندگانی برای پرسش و پاسخ حاضر شدند که جواب به سادهترین سؤالات و امکانات فضای مجازی و شبکههای مجازی را نمیدانند؟زاکربرگ در دیدار اول که تقریباً حدود ۵ ساعت به طول انجامید در چند دقیقه اول بسیار دستپاچه به نظر میرسید، اما سؤالات بعضی از نمایندگان کنگره ایالات متحده باعث شد تا وی پس از ۲ ساعت پرسش و پاسخ در جواب به اجازه استراحت بین نیمه اول گفتگو بگوید که مشکلی ندارد و میتواند ادامه دهد.

شاید بتوان گفت که سؤالات مطرح شده در جلسه به اندازه شوخیهای فضای مجازی سرگرمکننده و خندهآور بود:

۱- « اگر من با واتساَپ ایمیلی بفرستم … آیا این عمل شما را مطلع میسازد؟»زاکربرگ بدون اینکه سخن سناتور شاتز از ایالت هاوایی را درست کند و بگوید « از طریق واتساَپ نمیتوان ایمیل زد و فقط میتوان چت انجام داد» به سادگی جواب داد: «سناتور، واتس اپ رمزگذاری شده است و ما دسترسی به دادههای آن نداریم.»

۲- «چطور مدل تجاری شما با وجود اینکه رایگان است میتواند سرپا بماند؟»سناتور «اٌرین هچ» از ایالت یوتا با این پرسش لبخندی را بر لبان زاکربرگ آورد، و وی در پاسخ به پرسش هچ گفت: «سناتور، ما تبلیغات داریم.»

۳- «فیسمَچ چه بود، و آیا هنوز فعالیت دارد؟»نماینده ایالت میسوری با پرسش این سؤال شاید عنوان احمقانهترین پرسش را به خودش اختصاص داد. چرا که هر کسی که کوچکترین فعالیت در فضای مجازی داشته باشد میداند که فیسمچ اولین پروژه زاکربرگ در دوره دانشجویی وی بود به این صورت که این برنامه با مقایسه دو چهره زن آن شخصی که زیباتر بود را انتخاب میکرد. فیسمچ ۱۵ سال پیش در خوابگاه دانشگاه هاروارد توسط زاکربرگ راه افتاد که در همان سال پس از چند روز توسط هاروارد بسته شد!

۴- «فرزندم عاشق اینستاگرام است و میخواست مطمئن شود که اسمی از او تا زمانی که با تو (زاکربرگ) هستم ببرم.»

پدری مهربان سناتور روی بلانت از ایالت میسوری که میخواست همگان بدانند که قهرمان اصلی در دیدار با قدرتمندان آمریکایی کسی نیست جز زاکربرگ مؤسس جوان فیسبوک!

سؤالات زیادی اینچنین ساده و بیمحتوا و گاهی غلط مطرح شد، اما سؤال اساسی این است که چرا افرادی میزبان زاکربرگ جوان بودند که حتی پیشوپا افتادهترین دانش را درباره فضای مجازی نداشتن؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*