صف انتظار MRI در کانادا به ۱۳۲ روز رسید!

به گزارش راه ۵۷؛ پایگاه اتاوسان نوشت: دو سال پیش، به نظر میرسید که بیمارستانها در اونتاریوی شرقی، قطعاً بر مشکل تأخیر در زمان MRI غلبه خواهند کرد. پس از شروع به همکاری و تقسیم مجدد بیماران در بیمارستانها با صفهای کوتاهتر، زمان انتظار برای MRI دو سوم کاهش یافت. تا دسامبر ۲۰۱۳، ۹۰ درصد از بیماران غیر فوری که نیاز به یک MRI داشتند، در عرض ۵۲ روز میتوانستند MRI بگیرند!

از آن زمان تا به حال، این زمان کم و زیاد شده است اما براساس آخرین اطلاعات، اکنون حدود ۹۰ درصد از بیمارانی که نیاز به دریافت اسکن MRI دارند، باید برای گرفتن این اسکن از بدنشان ۱۳۲ روز منتظر بمانند و این زمان بسیار بیشتر از برنامه دولت انتاریو برای تبدیل این زمان انتظار به ۳۲ روز است.

جک کیتس، مدیر عامل شرکت بیمارستان اتاوا در همین خصوص به هیئت مدیره LHIN گفته است: زمان انتظار MRI در دو سال گذشته در ۱۴ منطقه بهداشتی انتاریو بیش از دو برابر شده است. وی افزود: “همه در تلاش هستند تا با افزایش ظرفیت این زمان کاهش پیدا کند.

اگر چه تقسیم بندی بیماران در میان شش بیمارستان با MRI در ابتدا کمک میکرد اما اثربخشی این پیشرفتها “به آرامی کم شد”، چرا که تقاضای روزافزون برای اسکن MRI از ظرفیت ۱۲ دستگاه MRI منطقه فراتر رفته است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*