هفته نامه راه 57 شماره شانزدهم

حقوق کارگران در جیب “صفدر” های رشت پاداش چند مدیر مهم تر از معیشت ۵۰۰ کارگر

کارگرانشهرداریرشت

    در روزهای اخیر شهر رشت شاهد تجمع کارگران نارنجی پوش شهرداری به علت عدم دریافت حقوق بود. پاکبانان در گفتگو با خبرنگار راه ۵۷ از حقوق معوقه ی چندین ماهه و عدم پرداخت بیمه گفتند. یکی از کارگران از اخراج کودکش از مهد بخاطر عدم پرداخت شهریه می گفت و دیگری از فرزند بیمارش.  از زحماتی که پاکبانان در ... ادامه مطلب »

وقتی این اینجوریه! اوستاش دیگه کیه!؟

شهر مریوان یه شهر جنگی بود. ما توی دو جبهه میجنگیدیم ۱٫ با حزب بعث ۲٫ با ضد انقلابی که سرنخش توی دست استکبار و آمریکا بود یعنی حزب دموکرات. توی حزب دموکرات همه جور آدمی بود از جمله بچه های کُرد مریوان. یکی از فرمانده گردانهای این حزب، در مریوان علیه احمد متوسلیان میجنگید. زن و بچه این فرمانده ... ادامه مطلب »

فرزندم براي تمام خواسته‌هايش گريه مي‌کند، چکار كنم؟

گريه زبان نوزادان است. تا زماني كه كودك توان حرف زدن ندارد بسيار طبيعي است كه گريه كند يا جيغ بزند. اما والدين بايد سعي كنند زندگي فرزندشان روي برنامه باشد تا كودك براي نيازهايش هر بار گريه نكند. مادر بعد از مدتي متوجه نشانه هاي رفتاري نوزادش خواهد شد و كم كم مي‌تواند زندگي نوزادش را بر اساس نيازهايش ... ادامه مطلب »

بالاخره ابله کبیر پیدا شد / معرفی کتاب

ابن مشغله-کتا

آدمی بود در تلویزیون، که در جوانی، با آن همه باجی که گرفته بود، سکته‌ی قلبی کرد و مُرد- البته بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و فرارش از مسند سرقت.  این آدم، آن‌وقت‌ها، مسئول برخی از برنامه‌های تولید بود، از جمله تولید مجموعه‌های تلویزیونی و سخت پیله کرده بود به ما، که هر تهیه‌کننده و مجموعه‌سازی، باید پانزده درصد از ... ادامه مطلب »

چرا آمریکا هزاران نفر از مردم خود را سوزاند!؟ دلایل ساختگی بودن حادثه ۱۱ سپتامبر

آمریکا با سوزاندن هزاران آمریکایی در حادثه ساختگی و مهندسی شده ی  11 سپتامبر ، جواز حملات خود به بهانه مبارزه با تروریسم را بدست آورد. این حادثه ساختگی ، تغییرات زیادی را در فضای بین‌المللی پدید آورد. آغاز جنگ علیه تروریسم، اشغال عراق و افغانستان، تغییر موازنه قوا در خاورمیانه و بحران مالی بین‌المللی همه مستقیما یا غیرمستقیم به ... ادامه مطلب »

المپیکی‌ها باید مالیات مدالشان را بپردازند!

 بر اساس قوانین اداره مالیات آمریکا (IRS)، برندگان مدال المپیک می‌بایست ۳۹ درصد جایزه دریافتی را به عنوان مالیات به این اداره پرداخت کنند.  شایان ذکر است برندگان مدال طلا ۲۵ هزار دلار، مدال نقره ۱۵ هزار دلار و مدال برنز ۱۰ هزار دلار جایزه دریافت می‌کنند. دریافت مالیات مدال مورد اعتراض ورزشکاران آمریکایی‌ ست. برخی ورزشکاران ادعا می‌کنند می‌بایست ... ادامه مطلب »

راه اینجاست / ۱۲ شهریور ۹۵

اولویّت بسیار مهمّ کشور، فرهنگ است. فرهنگ از ادبیّات و هنر تا سبک زندگی تا فرهنگ عمومی تا اخلاق تا رفتار اجتماعی، شامل همه‌ی اینها است؛ ما در این زمینه‌ها تکلیف داریم، مسئولیّت داریم؛ دستگاه‌های فرهنگی ما واقعاً مسئولیّت دارند در این زمینه. فرض بفرمایید حالا فیلم، تئاتر، سینما، خب اگر مراقبت نباشد [چه میشود]! بنده طرف‌دار جزم‌اندیشی و فشار ... ادامه مطلب »

از پنج صبح؛ نگـاه رهبر انقلاب به دو عنصر« خدمت و کار جهادی»

نگـاه رهبر انقلاب به دو عنصر« خدمت و کار جهادی» برای تحقق کارآمدی نظام اسلامی «ما بازنشستگی نداریم! ما تا آن دم آخر باید حرکت کنیم… بنده همین روزهایی که الآن در خدمت شما هستم کارم را از ساعت پنج صبح شروع می‌کنم. یعنی شروع کار من از ساعت پنج صبح است. بعد از نماز صبح می‌روم مشغول کار می‌شوم ... ادامه مطلب »

هوشنگ امیراحمدی درمورد برجام چه گفت؟

ایران هراسی در پسابرجام، ۲ برابر شده است،   اگر مصدق قراردادهای جدید نفتی را می‌دید خودکشی می‌کرد هوشنگ امیراحمدی استاد دانشگاه نیوجرسی آمریکا و رئیس شورای ایران و آمریکا  که هر ساله برای گذران تعطیلات تابستانی خود به زادگاهش (شاندرمن) در شهرستان ماسال سفر می کند، امسال پس از ورود به ایران، در گفتگویی مفصل با پایگاه خبری ۸ دی، ... ادامه مطلب »