هفته نامه راه 57 شماره سی‌و‌چهارم

قدر دانی رهبرانقلاب از امام جمعه خرمشهر

13970413_0140081

در هفته‌ي اخير به دنبال شکسته شدن خط لوله‌ي انتقال آب غدير که آب شرب شهرهاي خرمشهر و آبادان و مناطق هم‌جوار را تأمين مي‌کرد، مردم اين دو شهر با مشکل جدي آب شرب مواجه شدند. در پي اين مسئله، حجت‌الاسلام والمسلمين موسوي‌فرد امام‌جمعه‌ي خرمشهر ضمن حضور در کنار کارگران تعمير اين خط لوله در هويزه، به‌صورت نمادين و براي ... ادامه مطلب »

قوانين اجاره خانه در هلند و آلمان

به گزارش راه ۵۷؛ کانال تلگرام «فرنگ نوشت» به موضوع قوانين اجاره‌ي خانه در کشورهاي هلند و آلمان پرداخت: – در هلند و همچنين آلمان، مستأجر تا هر زمان که بخواهد مي‌تواند در آن خانه با پرداخت اجاره بهاي مشخص زندگي کند (۱۰ سال، بيست سال و يا حتي بيشتر)؛ صاحب‌خانه تا زماني که مستأجر نخواهد، نمي‌تواند مستأجر را از ... ادامه مطلب »

وصيت نامه ي شهيد علي انصاري اخوين؛ استاندار شهيد گيلان

و تو اي دخترم! کوله بارم را بر دوش گير و فرزند شهادت باش. همرزمان تو در هفدهم شهريورماه غوغا به پا کردند و با سميه‌ها همراه شدند. تو نيز همچون سميه از حق پيروي کن و بدان که هيچ مکتبي غير از اسلام ياراي پياده کردن عدالت اجتماعي را ندارد. بر سر مستکبرين فرياد زن؛ نسبت به مستضعفين خاضع ... ادامه مطلب »

«سلام بر ابراهيم» کتابي که مخاطبان جهاني پيدا کرده است

سلام بر ابراهیم

«سلام بر ابراهيم» کاري است از گروه فرهنگي شهيد ابراهيم هادي که در قالب زندگينامه‌اي مختصر و ۶۹ خاطره درباره شهيد بزرگوار و مفقود الاثر «ابراهيم هادي» منتشر شده است. شهيد هادي در يکم ارديبهشت ماه سال ۳۶ ديده به جهان گشود و پس از بيست و هفت سال زندگي پر فراز و نشيب، در عمليات والفجر مقدمّاتي در منطقه ... ادامه مطلب »

نسل جوان بداند…/ بر شما باد رسيدگي به مستضعفان و محرومان و ستمديدگان / شهيد مدافع حرم سيد محمد مصطفوي

شهید مدافع حرم سید محمد مصطفوی

نسل جوان بداند که دشمن با استقلال، عزت و پیشرفت و حضور او در میدان علم و سیاست مخالف است؛ البته این را باید یقین داشت که [اقدامات او] نتیجه‌ای نخواهد داشت به‌شرطی که ملت، راه ایستادگی و صبر و تقوا همراه با هوشیاری و تدبیر و انسجام ملی را ادامه دهد/ خداوند در قرآن می‌گوید که «سست نشوید و ... ادامه مطلب »

اثبات ارتباط بيماري اِم‌اِس با مواد شيميايي و الکل،چرا نقاشان بيشتر به اِماِس مبتلا ميشوند؟

به گزارش راه ۵۷، بيماري‌ام اس (MS) يا مولتيپل اسکلروز نوعي بيماري است که بر مغز و نخاع اثر مي‌گذارد، اين بيماري سبب آسيب پوشش محافظ عصب مي‌شود، زيرا سيستم ايمني بدن آن را عاملي بيگانه مي‌داند و به آن حمله مي‌کندابتلا به ام اس پايان راه نيست، اما برخي دگرگوني‌ها در سبک زندگي مي‌تواند حتي با وجود سابقه ژنتيکي، ... ادامه مطلب »

راشاتودي اعلام کرد؛تاثير صحبتهاي روحاني در سوئيس بر بازارهاي جهاني نفت

به گزارش فارس، روز دوشنبه حسن روحاني رئيس‌جمهور ايران در سوئيس اعلام کرد: اگر قرار باشد ايران نفت صادر نکند، بنابراين نفت کشورهاي منطقه هم نبايد صادر شود. اين سخنان بازتابي را در بازارهاي جهاني نفت داشته است و برخي اين سخنان را تهديد ضمني ايران به بستن تنگه هرمز قلمداد کردند.خبرگزاري روسيه، راشاتودي، امروز اعلام کرد: قيمت نفت آمريکا ... ادامه مطلب »

شکايت دولت از ۳۰ نماينده مجلس

به گزارش راه ۵۷؛ فرهيختگان نوشت: حجت‌الاسلام عليرضا سليمي، عضو هيات نظارت بر رفتار نمايندگان مجلس با بيان اينکه دولت به هر بهانه‌اي از نمايندگان مجلس شکايت مي‌کند، گفته بود شکايت‌هاي دولت از نمايندگان افزايش يافته و فقط در يک مورد دولت از ۳۰ نماينده شکايت کرده است. او اين را هم گفته بود که بيشتر اين شکايات مربوط به ... ادامه مطلب »

پشت پردهي کمپين حمايت ازييلاقات بدون زباله در ماسال

به گزارش راه ۵۷؛ کمپين حمايت از ييلاقات بدون زباله در ماسال در روزهاي اخير خبرساز شده و توليدات مختلف مکتوب و ويدئويي جهت حمايت از پيمانکار طرح پاکسازي ييلاقات در کانال هاي تلگرامي دست‌به‌دست مي شود.دل نوشته مي نويسند، کليپ ويدئويي منتشر مي‌کنند، نظرسنجي درباره ميزان موفقيت طرح مي گذارند و … اما ماجرا چيست؟قريب به يکسال قبل، طرح ... ادامه مطلب »

اخبــــــــــــار کوتاه

به دليل گرماي هوا صورت گرفت؛تغيير ساعت کاري اداره‌هاي دولتي گيلان به گزارش راه ۵۷؛ مصطفي سالاري استاندار گيلان طي ابلاغيه‌اي به تمامي دستگاه‌هاي اجرايي، بانک‌ها، شهرداري‌ها و موسسه‌هاي دولتي استان اعلام کرد: به دليل افزايش دماي هوا و رشد فزاينده مصرف برق در استان از ۱۱ تيرماه ساعت کار با ۳۰ دقيقه تغيير همراه بوده و آغاز آن ساعت ... ادامه مطلب »