هفته نامه راه 57 شماره سی‌و‌دوم

نقش مستقيم مسيح علينژاد در جنايت اخلاقي در مدرسهاي در غرب تهران!

مسیح علینژاد

خبر آزار و اذيت دانش آموزان دبيرستان معين در غرب تهران، از سوي ناظم مدرسه، احساسات جامعه را جريحه دارکرد و بحق برخورد سريع و قاطع با مجرم يا مجرمين را به خواست عمومي تبديل شد. طبق معمول تجزيه و حليل و اظهار نظرهاي مختلفي براي اين حادثه از سوي متخصصين و غير متخصصين ارائه شده است.قبل از ارائه تحليل ... ادامه مطلب »

اظهارات جنجالي زيباکلام درباره ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي نقش لاريجاني در حقوق نجومي!

سعیدزیباکلام

به گزارش راه ۵۷، سعيد زيباکلام استاد دانشگاه تهران اواخر فروردين ماه در مسجد امام حسين(ع) صومعه‌سرا مسائلي قابل تأمل درباره ستاد مبارزه با اقتصاد مقاومتي مطرح کرد که در رسانه‌ها سانسور شد. در ادامه بخشي از اين سخنان را که در ماسال‌نيوز منتشر شد را مرور مي‌کنيم: ۱۷ سال از فرمان ۸ ماده‌اي رهبر معظم انقلاب خطاب به سران ... ادامه مطلب »

قحطي بزرگ و نسل کشي در ايران

کتابي که همه ايرانيان بايد بخوانند کتاب قحطي بزرگ نوشته‌ي دکتر محمدقلي مجد محقق ايراني ساکن آمريکا که بر اساس اسناد وزارت خارجه ايالات متحده و روزنامه‌هاي ايران تأليف شده است.نويسنده در اين کتاب به مطالعه قحطي ۱۹۱۷-۱۹۱۹ در ايران مي‌پردازد که در پي آن هشت تا ۱۰ ميليون نفر از جمعيت ايران به کام مرگ فرو رفت و اين ... ادامه مطلب »

عدالتی كه ما در انتظار آن هستیم/ خطِ اصولي دفاع از مستضعفين را حفظ كنيم / شهيد سيد مرتضي آويني

شهیدآpy

عدالت حضرت مهدی كه مربوط به سطح جهان است- با موعظه و نصیحت بدست نمی‌آید؛ یعنی مهدیِ موعودِ ملتها نمی‌آید ستمگران عالم را نصیحت كند كه ظلم و زیاده‌طلبی و سلطه‌گری و استثمار نكنند. با زبان نصیحت ، عدالت در هیچ نقطه‌ی عالم مستقر نمی‌شود.استقرار عدالت، چه در سطح جهانی – آن‌طور كه آن وارث انبیا انجام خواهد داد- و ... ادامه مطلب »

آيين رونمايي از کتاب فرمانده لاله ها در ماسال

فرمانده-لاله‌ها

 آيين رونمايي از كتاب «فرمانده لاله‌ها» (زندگي‌نامه سردار شهيد پرويز محبي) که توسط جواد کلاته عربي به رشته تحرير در آمده است در جوار مزار شهيد محبي برگزار شد.به گزارش راه ۵۷، آيين رونمايي از كتاب «فرمانده لاله‌ها» (زندگي‌نامه سردار شهيد پرويز محبي) که توسط جواد کلاته عربي به رشته تحرير در آمده است ساعت ۲۱:۳۰ چهارشنبه ۹ خرداد در ... ادامه مطلب »

حدود ۴۳ درصد مردم آمريکا پول تهيه غذا و اجاره خانه را ندارند

CNN-logo

سي ان ان در گزارشي تکان دهنده نوشت: يک مطالعه تحقيقاتي نشان مي‌دهد تقريباً ۵۱ ميليون خانوار (حدود ۱۵۰ ميليون نفر) از مردم آمريکا درآمد ماهانه‌اي را که با آن بتوانند هزينه مسکن، غذا، مراقبت از کودکان، مراقبت‌هاي بهداشتي، حمل و نقل و تلفن همراه مناسب خود را تأمين کنند را ندارند که اين ميزان حدود ۴۳ درصد خانوارها در ... ادامه مطلب »

برادرزاده نماینده تهران هم به جمع کارکنان شهرداری رشت پیوست!

کاریکاتور-ژن-خوب

به گزارش خزر، به دلیل نبود صنایع تولیدی مادر، شهرداری رشت از جمله سازمانهای عریض و طویلی است که بار ایجاد اشتغال را در شهر رشت به دوش میکشد! روند جذب نیرو هم در آن علیرغم تعداد بالای نیروهای موجود، هیچگاه متوقف نمیشود. اگرچه در گذشته، داشتن نسبت فامیلی با شورانشینان یا بعضی از مسئولین شهر و استان نقش مؤثری ... ادامه مطلب »

تولید اولین بازی اندرویدی توسط جوانان گیلانی و معرفی بزرگان و مشاهیر گیلان در نرمافزار “نامآوران”

سجاد ستوده یک

مسئول شورای راهبردی سازمان سراج گیلان مطرح کرد؛تولید اولین بازی اندرویدی توسط جوانان گیلانی و معرفی بزرگان و مشاهیر گیلان در نرمافزار “نامآوران” مسئول شورای راهبردی سازمان سراج گیلان با معرفی بازی اندرویدی “گیلهمردان”، گفت: این نرمافزار نخستین بازی اندوریدی است که با نگاه انقلاب اسلامی در حوزه مشاهیر گیلانی ایجاد شده است. به گزارش ۸دی، سجاد ستوده در مراسم ... ادامه مطلب »

اخبار کوتاه

با اکثریت آرا؛ هیأت رئیسه اتاق اصناف ماسال انتخاب شد + اسامی به گزارش راه ۵۷ ، انتخابات هیئت رئیسه اتاق اصناف ماسال در اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان با حضور مسئولان نظارتی برگزار شد.بر این اساس، آقایان بهزاد یعقوبی، سید هادی رشیدی، عظیم حقیقت،سید علی صفوی و شهرام جمال به عنوان اعضای هیأت رئیسه اتاق اصناف شهرستان ماسال ... ادامه مطلب »

فرماندار ماسال خبر داد؛خسارت دوازده میلیاردی سیل به شاندرمن

ییلاق-فرماندار-شاندرمن

به گزارش راه ۵۷، محمد جواد عامر فرماندار ماسال با بیان اینکه سیل روز جمعه در مناطق ییلاقی دشته، خشکه دریا و ارمه چاله ی شاندرمن آسیبهای جدی وارد کرده است، افزود: وقوع سیل در این مناطق منجربه تخریب کامل ۵ خانه ییلاقی، تخریب ۵۰ تا ۸۰ درصدی ۳۰ خانه،اتلاف ۱۰ رأس دام سنگین و سقوط یک دستگاه نیسان شده ... ادامه مطلب »