اخبار فرهنگی

بچه ها نيازبه اسباب بازي فروشگاهي ندارند

بچه‌ها خيلي کم به اسباب‌بازي فروشگاهي نياز دارند، چون محيط و طبيعت پر از اسباب‌بازي است. در کودکان تفکر توليد بايد حاکم باشد نه تفکر مصرف.بچه‌ها اصلاً تجمل را دوست ندارند و در نهايت سادگي به دنيا مي‌آيند و ما تجمل را به آن‌ها القا مي‌کنيم.همين سادگي بايد در پوشاک بچه‌ها هم باشد. پوشاک بچه‌ها بايد راحت، جنس خوب، طبيعي ... ادامه مطلب »

از شهيده «سيده محترم خانم» در مشهد تا اصلاح خانم دولتخواهي در شاندرمن

ایسلاماشی-جانباز گوهرشاد

مروري بر قيام مردمي مسجد گوهرشاد به مناسبت سالروز اين واقعه؛ از شهيده «سيده محترم خانم» در مشهد تا اصلاح خانم دولتخواهي در شاندرمن بيستم و بيست‌ويکم تيرماه هر سال، سالروز قيام مسجد گوهرشاد و سرکوب رضاخاني مردم است. واقعه‌اي که امسال نيز با چند يادآوري کوتاه رسانه‌اي، يکي دو گزارش خبري سردستي، چند تجمع با موضوع حجاب و عفاف ... ادامه مطلب »

برای دیدارباکارگران و کشاورزان هم وقت بگذارید!/مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ماسال خبر داد؛/تهدید به اخراج توسط مدیرعامل

دیدار معاون وزیر کشور با خانواده زندانیان محیط زیستی

براي ديدار با کارگران و کشاورزان هم وقت بگذاريد! وکيل خانواده کاووس سيدامامي از ديدار معاون امنيتي وزارت کشور با خانواده فعالان محيط زيستي بازداشت‌شده خبر‌داد و گفت: معاون وزيرکشور از جانب کميته چهارنفره دولت با اين خانواده‌ها ديدار کرده است.گويا دولت محترم ترجيح مي‌دهد بجاي نشستن پاي درددل مردم رنج‌کشيده‌ي خرمشهر، بوشهر، زابل، کشاورزان اصفهاني و بازاريان تهراني، به ... ادامه مطلب »

اخبــــــــــــار کوتاه

حسين فريدون صداي برادرش حسن روحاني را تقليد مي‌کرد! روزنامه‌ي جوان نوشت: سال گذشته، جواد کريمي قدوسي، نماينده مردم مشهد در مجلس مدعي شد که حسين فريدون برادر حسن روحاني به علت تقليد صداي رئيس‌جمهور در دستگاه قضايي پرونده دارد. او در گفت‌وگويي اعلام کرد که «حسين فريدون با تقليد صداي روحاني طي تماس‌هايي با مراکز اقتصادي در راستاي ترخيص ... ادامه مطلب »

هم اعترافات سلطان سکه و رشوه دهندگان قاچاق خودرو را پخش کنيد و هم با مفاسد اخلاقي برخورد کنيد

به گزارش راه۵۷ اين روزها قضيه رقص يک دختر نوجوان و دستگيري آن بر سر زبان‌هاست و پس از پخش بخشي از اعترافات اين فرد شاهد موضع‌گيري‌هاي متفاوتي از سوي فعالان فرهنگي و افراد رسانه‌اي بوديم. افراد مختلفي درباره آن نظر داده‌اند، در بين اين نظرات بسياري از افراد فعال فرهنگي به دستگيري اين رقاصه اعتراض کرده‌اند.بايد از اين عزيزان ... ادامه مطلب »

سواحل خزر در تصرف نهادهاي دولتي و خصوصي

پره-سر - Copy

سهم اندک مردم رضوانشهر از ساحل ۲۳ کيلومتري آرزوي بسياري از کساني که در استان‌هاي مرکزي کشور زندگي مي‌کنند داشتن ساحل و دريا است، اما ما که در کنار ساحل زندگي مي‌کنيم از نبود ساحل رنج مي‌بريم.شهرستان رضوانشهر يکي از شهرستان‌هايي است که مرز ساحلي زيادي دارد و اين مرز ساحلي تقريباً به ۲۳ کيلومتر مي‌رسد اما با اين حال ... ادامه مطلب »

قوانين اجاره خانه در هلند و آلمان

به گزارش راه ۵۷؛ کانال تلگرام «فرنگ نوشت» به موضوع قوانين اجاره‌ي خانه در کشورهاي هلند و آلمان پرداخت: – در هلند و همچنين آلمان، مستأجر تا هر زمان که بخواهد مي‌تواند در آن خانه با پرداخت اجاره بهاي مشخص زندگي کند (۱۰ سال، بيست سال و يا حتي بيشتر)؛ صاحب‌خانه تا زماني که مستأجر نخواهد، نمي‌تواند مستأجر را از ... ادامه مطلب »

پشت پردهي کمپين حمايت ازييلاقات بدون زباله در ماسال

به گزارش راه ۵۷؛ کمپين حمايت از ييلاقات بدون زباله در ماسال در روزهاي اخير خبرساز شده و توليدات مختلف مکتوب و ويدئويي جهت حمايت از پيمانکار طرح پاکسازي ييلاقات در کانال هاي تلگرامي دست‌به‌دست مي شود.دل نوشته مي نويسند، کليپ ويدئويي منتشر مي‌کنند، نظرسنجي درباره ميزان موفقيت طرح مي گذارند و … اما ماجرا چيست؟قريب به يکسال قبل، طرح ... ادامه مطلب »

اخبــــــــــــار کوتاه

به دليل گرماي هوا صورت گرفت؛تغيير ساعت کاري اداره‌هاي دولتي گيلان به گزارش راه ۵۷؛ مصطفي سالاري استاندار گيلان طي ابلاغيه‌اي به تمامي دستگاه‌هاي اجرايي، بانک‌ها، شهرداري‌ها و موسسه‌هاي دولتي استان اعلام کرد: به دليل افزايش دماي هوا و رشد فزاينده مصرف برق در استان از ۱۱ تيرماه ساعت کار با ۳۰ دقيقه تغيير همراه بوده و آغاز آن ساعت ... ادامه مطلب »

تأخير گيلان در ايجاد و معرفي طرحهاي اشتغال زا

11111111

به گزارش فارس؛ عيسي منصوري معاون توسعه و کارآفريني وزير کار و تعاون و رفاه اجتماعي با انتقاد از تعلل در اعطاي مجوز توسط دستگاه‌ها و تأکيد بر تسهيل در مجوزهاي کشاورزي، آب و ميراث گفت: بايد اعطاي مجوزها را تسهيل کنيم و مانع ايجاد اشتغال در استان نباشيم. وي با تأکيد بر اينکه استان گيلان در ايجاد و معرفي ... ادامه مطلب »