تحلیل سیاسی

صف انتظار MRI در کانادا به ۱۳۲ روز رسید

به گزارش راه ۵۷؛ پایگاه اتاوسان نوشت: دو سال پیش، به نظر می‌رسید که بیمارستان‌ها در اونتاریوی شرقی، قطعاً بر مشکل تأخیر در زمان MRI غلبه خواهند کرد. پس از شروع به همکاری و تقسیم مجدد بیماران در بیمارستان‌ها با صف‌های کوتاه‌تر، زمان انتظار برای MRI دو سوم کاهش یافت. تا دسامبر ۲۰۱۳، ۹۰ درصد از بیماران غیر فوری که ... ادامه مطلب »

سیاست آمریکا در خاورمیانه…

در افغانستان از یک ماه قبل تاکنون حدود ۸کشتار دسته‌جمعی اتفاق افتاده. همان دستهایی که داعش را ایجاد کردند، باز دارند آن را منتقل میکنند به افغانستان. سیاست آمریکا در منطقه این است که اولاٌ منطقه روی آرامش نبیند تا ملتها به فکر معارضه با صهیونیسم نیفتند؛ ثانیاٌ آمریکا بتواند حضور خود را در منطقه توجیه کند. لعنت خدا بر ... ادامه مطلب »

کاش برای لحظه ای خود را نقی معمولی فرض کنیم

پایتخت5-تسلیم-داعش

به گزارش راه ۵۷؛ قربان صحرائی چاله سرائی از فعالان رسانه ای شهرستان ماسال درباره آخرین قسمت پخش شده از سریال پایتخت در یادداشتی نوشت : وقتی اسارت خانواده نقی معمولی به دست داعش را در پایتخت تماشا کردیم و دیالوگ‌های گروه کثیف و وحشی داعش را شنیدیم اندکی ناچیز از جوانمردی و ایثار فوق‌العاده ارزشمند و زایدالوصف مدافعان حرم ... ادامه مطلب »

درگذشت جانباز ۱۱۰ ساله شاندرمنی کشف حجاب رضاخانی

به گزارش راه ۵۷؛ اصلاح خانم عدالتخواهی که به جانباز ۱۱۰ ساله شاندرمنی معروف بود روز گذشته (چهارشنبه) به علت کهولت سن در روستای چاله سرای شاندرمن درگذشت.خانم دولتخواهی از معدود بانوان باقی مانده از دوران قاجار بود که نشانه‌ای از ایستادگی اش در برابر اجرای قانون رضاخانی کشف حجاب را بر بدنش داشت. اصلاح خانم دولتخواهی سیاهمرد متولد سال ... ادامه مطلب »

بزرگترین و طولانیترین نسل کشی تاریخ

چه اسم با مسمایی است ام الفساد قرن، چه قدر برازنده‌ی شیطان بزرگ است وقتی می‌فهمیم که تولد آن بیش از ۱۰۰ میلیون کشته بر جای گذاشته است دیگر چه انتطاری می‌توان از حال کنونی آن به غیر از نسل‌کشی در ویتنام و عراق و افغانستان و ده‌ها ملت مستضعف دیگر داشت. طبق آماری که دانشگاه کالیفرنیا منتشر کرد مشخص ... ادامه مطلب »

ماجرای الحاق سه روستای رزیندول، مشه که و کیشه خاله به شاندرمن چه بود؟

الحاق سه روستای

گزارش؛ ماجرای الحاق سه روستای رزین‌دول، مشه‌که و کیشه‌خاله به شاندرمن چه بود؟ به گزارش راه ۵۷؛ در روزهای اخیر سخنان و مطالب مختلفی درباره نحوه جداسازی سه روستای مشه که، رزیندول و کیشه خاله از بخش شاندرمن یا بخش مرکزی شهرستان ماسال مطرح شده است.بررسی‌های نهایی ماسال نیوز (با تحریریه‌ای متشکل از شهروندان ماسالی و شاندرمنی)، فارغ از هر ... ادامه مطلب »

دو اقدام ماندگار شهرداری و شورای شهر شاندرمن در سال ۹۶

پس می‌شود، پس می‌توانیم؛ دو اقدام ماندگار شهرداری و شورای شهر شاندرمن در سال ۹۶ علی ملکی معاف – مردم ناراحتند. می‌گویند نباید زباله‌ها در مرکز شهر و همسایگی رودخانه و منطقه‌ای کاملاً مسکونی جمع آوری شود. رسانه‌ها گلایه می‌کنند. شهردار منکر موضوع می‌شود.مدتی بعد اما زباله‌ها دیگر برای همیشه در آنجا دپو نمی‌شود. هفته‌ای یک بار یا چند بار ... ادامه مطلب »

از اتهامات نترسيد…

فقرا و متدينينِ بي‌بضاعت، گردانندگان و برپادارندگانِ واقعي انقلاب‌ها هستند. ما بايد تمام تلاشمان را بنماييم تا به هر صورتي كه ممكن است خطِ اصوليِ دفاع از مستضعفين را حفظ كنيم. مسئولين نظام ايرانِ انقلابي بايد بدانند كه عده‌اي از خدا بي‌خبر براي از بين بردن انقلاب، هر كس را كه بخواهد براي فقرا و مستمندان كار كند و راه ... ادامه مطلب »

درباره تلخ و شیرین معارفه نماینده جدید ولیفقیه در گیلان

گلپایگانی-قربانی

  در این سال‌ها شنیده بودیم حجه‌الاسلام گلپایگانی از حامیان جدی حفظ و ابقای حجه‌الاسلام قربانی در جایگاه نمایندگی ولی فقیه در استان گیلان هستند ولی نه این قدر که هر کس موجب رنجش ایشان شده باشد را نادان خطاب کنند! حال این که حجه‌الاسلام قربانی در موارد متعددی مثلا با بازگذاشتن دست مفسدی به نام مهدی مجرد در بیت ... ادامه مطلب »

روز مجازات مسلمانان در لندن

punish-a-muslim-day-hate-letter2

نامه‌هایی در لندن به خانه‌ها فرستاده می‌شود که از مردم می‌خواهد در سوم آپریل که از طرف فرستادگان نامه‌ها به روز  مجازات_مسلمان ها نامگذاری شده است،  به اذیت و آزار مسلمان پرداخته و امتیاز دریافت کنند.جوایزی بر اساس اقدامات و امتیاز ها داده می‌شود: به عنوان مثال صد امتیاز برای کتک زدن مسلمان ۲۵ امتیاز برای کشیدن حجاب۵۰۰ امتیاز برای ... ادامه مطلب »