صفحه چهارم

چرا کتاب فرهنگ‌نام علمای مجاهد گیلان نوشته شد؟

میثم عبداللهی – جلد اول کتاب «فرهنگ‌نامه علمای مجاهد گیلان از مشروطه تا انقلاب اسلامی» نوشته میثم عبداللهی و محمد عبداللهی، به تازگی در شهر قم به چاپ رسید. این کتاب حاصل ۳ سال تلاش نویسندگان آن است و به معرفی شخصیت‌هایی می‌پردازد که در فضای عمومی مردم کمتر درباره آن‌ها حرفی زده شده است و کمتر شناخته شده هستند ... ادامه مطلب »

داستانی باورنکردنی از کشور هلند، کشور شیرفروش‌ها؛ رتبه اول دزدی در اروپا

a

خبری در فضای مجازی پخش شد مبنی بر اینکه هلند زندان‌های خود را تعطیل و تبدیل به هتل یا مکان زندگی پناهندگان می‌کند! و تصویری هم از یک هتل همزمان منتشر شد. و اما واقعیت چیز دیگریست: عکس منتشر شده مربوط به زندان Het Arresthuis است که در سال ۲۰۱۱ تبدیل به هتل شد. اما همانطور که در توضیحات سایت ... ادامه مطلب »

راه اینجاست / شماره ۲۶

راه-اینجاست

[باید] کارهایی را که آنها (دشمن) میتوانند بکنند بدانیم؛ آنها تحریم میکنند، ما بایستی اقتصادمان را درونی کنیم، درون‌زا کنیم، اقتصاد مقاومتی کنیم تا تحریم اثر نکند. اقتصاد مقاومتی را مسئولان محترم جدّی بگیرند، به زبان اکتفا نکنند؛ اقتصاد مقاومتی با واردات بی‌رویّه نمیسازد، با ضعف تولید نمیسازد؛ تولید داخلی را قوی کنند. ادارات حکومتی و دولتی، محصول داخلی را ... ادامه مطلب »

نیمی از آمریکایی‌ها حتی برای تزئینات ایام کریسمس هم پول ندارند!

کریسمس-آمریکا

وقتی در مورد کریسمس در آمریکا فکر می‌کنیم اکثر ما به یاد شمع‌ها و چراغانی‌های زیاد و درختان کاج و تزیینات زیبا می‌افتیم! اما واقعیت در جامعه‌ی امروز آمریکا چیز دیگری است. بر مبنای تحقیقاتی که توسط شرکت مطالعات آماری statista صورت گرفته، تقریباً نیمی از پاسخ‌دهندگان آمریکایی هیچ علاقه‌ای به خرید دکوراسیون و لوازم تزئینی کریسمس در این ایام ... ادامه مطلب »

نشانی روی آب و رِدِّ کبوترها /معرفی رمان – بزرگراه کتاب

نشانی روی آب و ردکبوترها- کتاب

رُمان «نشانی روی آب و رِدِّ کبوترها»، ماجرای خود را در دل حوادث مهم تاریخ معاصر از جمله انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و فتنه روز عاشورای سال ۱۳۸۸، روایت می‌کند و از طریق روایت تعزیه، به واقعه عاشورا نیز می‌پردازد. داستان، از پیرزنی به نام بی‌بی منظر، همراه با شوهر بیمارش، و تنها پسرش قاسم می‌گوید که همگی در آذربایجان ... ادامه مطلب »

جشن‌های به‌جا و نا‌به‌جا

جشن-بپه-ها

خیلی موضوعات زیادی هست که می‌توانند بهانه‌ی جشن برای کودکان باشند مثل: جشن اول مهر و آشنایی با دوستان جدید، جشن دوستی، بچه‌ام امروز رفته مدرسه دوستای جدید پیدا کرده؛ امروز بیایید منزل ما جشن دوستی داریم؛ لطفاً لباس راحت بپوشید چون بازی داریم و ذرت بوداده می‌خوریم و صحبت می‌کنیم و با هم آشنا می‌شویم و اسمش را می‌گذاریم ... ادامه مطلب »

روایتی واقعی از توحّش داعشی‌های وطنی در عاشورای ۸۸

Supporters of Iran's moderate presidential candidate Mirhossein Mousavi set fire to a dumpster and a motorcycle on the road during post-election unrest in Tehran June 13, 2009. Thousands of people clashed with police on Saturday after the disputed election victory of President Mahmoud Ahmadinejad sparked the biggest protests in Tehran since the 1979 Islamic revolution.
  REUTERS/Stringer  (IRAN POLITICS ELECTIONS CONFLICT)

علیرضا ستاری امدادگر هلال احمر است. در روز عاشورا به عنوان امدادگر همراه تیم هلال احمر در یکی از خیابان‌های تهران مستقر هستند. وظیفه آن‌ها مثل همیشه کمک به مصدومان و حادثه دیدگان احتمالی در حوادث گوناگون است وظیفه‌ای که چپ و راست و بالا و پایین و سیاه‌وسفید نمی‌شناسد. حوالی ظهر است که اراذل‌واوباش فتنه‌گر در نزدیکی محل استقرار ... ادامه مطلب »

مضحک ترین استدلال یک روشنفکر فتنه گر!

%d8%b2%d9%87%d8%b1%d8%a7-%d8%b1%d9%87%d9%86%d9%88%d8%b1%d8%af

زهرا رهنورد که از سوی همسرش به عنوان "روشنفکرترین زن ایران" معرفی شده است، گفته بود:  آذربايجان هيچ وقت فرزند خود را  نمي گذارد كه به شخص ديگري راي دهند يا من لر هستم و موسوي  هم بارها گفته من داماد لرستان  هستم پس لرستان موسوي را  نمي گذارند به آقاي احمدي نژاد  راي بدهند.!!!  گفتنی است جریان غربگرا در ... ادامه مطلب »

راه اینجاست

راه-اینجاست

تبیین لازم است مهمترین برهه‌ای و زمان و مکانی که تبلیغ، آنجا معنا میدهد، جائی است که فتنه وجود داشته باشد. بیشترین زحمت در صدر اسلام و در زمان پیغمبر، زحمات مربوط به منافقین بود. بعد از پیغمبر، در زمان امیرالمؤمنین زحماتی بود که از درگیری و چالش حکومت اسلامی با افرادی که مدعی اسلام بودند، به وجود میآمد. بعد ... ادامه مطلب »