صفحه چهارم

جام زهر و جنگي که نيست

ترديدي در تلخ بودن زهر نيست. خاصيت زهر همين است. اما تلخي، تنها يک وجه از جام زهر است. آن وجه ديگر، گشايشي‌ست که قرار است از پسِ سر کشيدن جام روي دهد. آن‌که اين تلخي را به جان مي‌خرد، مقصود بزرگي دارد. به بعد از خود مي‌انديشد و بقاي آنچه به خاطرش حاضر است حتي زهر نوش کند!آن يگانه‌مرد، ... ادامه مطلب »

شايد باور نکنيد…

قوانين پوشش در چند دانشگاه مختلف رو مطالعه کنيد و سپس به سوالي که بعد از آن مطرح شده پاسخ دهيد: ۱) لباسي که بطور نامناسب اندام ها را نشان دهد مجاز نمي‌باشد.           2) رنگ کردن مو مجاز نمي‌باشد. ۳) آرايش کردن مجاز نيست.            4) مردان بايد از کت‌و‌شلوار تيره، پيراهن سفيد و جوراب استفاده کنند. ۵) موها رنگ طبيعي ... ادامه مطلب »

ايران يکي از امنترين کشورهاي دنيا

گردشگر آلماني در گفتگوي اختصاصي با راه۵۷: ايران يکي از امن‌ترين کشورهاي دنيا براي سفر کردن است، اخبار خبرگزاري‌هاي غربي درباره ايران دروغ بود گردشگر آلماني که چندي پيش به ايران سفر کرده بود در گفتگو با خبرنگار راه۵۷ در ماسال با بيان اينکه پنجمين بار است که به ايران مسافرت مي‌کند اظهار داشت: اولين بار سال ۲۰۱۵ به ايران ... ادامه مطلب »

برکات معنوي امر به معروف و نهي از منکر

نجات از قهر خدا:اميرالمؤمنين (عليه‌السلام) فرمودند: هر کس منکر و خلافي را ديد و قلباً از آن ناراحت شد، همانا از قهر خدا نجات پيدا کرده و تن به سلامت برده است؛ و هر کس با زبان از کار خلاف نهي کرد، به پاداش رسيده است. بهره از الطاف خدا:هر کس با شمشير و قوت و قدرت براي عزت کلمه‌الله ... ادامه مطلب »

ملامتي که فرزند را بيمار ميکند

ملامت گاهى خيلى مفيد است. گاهى يک انسان با ملامت غيرتش تحريک مى‌شود. ولى ملامت هم جا دارد. اين مطلب كليت ندارد ولى در بسيارى از موارد، ملامتِ زياد بيشتر نفرت ايجاد مى‌كند.مثلاً خيلى افراد در تربيت فرزند اين اشتباه را مرتكب مى‌شوند، دائماً بچه را ملامت مى‌كنند و سركوفت مى‌زنند: اى خاک بر سرت، فلان بچه هم هم‌سنّ توست، ... ادامه مطلب »

پيام قطعنامه، نقطه پايان يا شروع؟!

گفت و گوي خواندني وحيد جليلي با روزنامه سياست روز درباره پذيرش قطعنامه ۵۹۸؛ پيام قطعنامه، نقطه پايان يا شروع؟! متأسفانه قطعنامه هميشه به عنوان يک نقطه پايان ديده شده است. چه موافق، چه مخالف پذيرش قطعنامه ۵۹۸ را نقطه پاياني مي دانند بر يک فضاي ممتد ۸ ساله که در آن جامعه ايران با مسأله جنگ شناخته مي‌شود.برداشت اشتباه ... ادامه مطلب »

مسئولين خسته، عامل پذيرش قطعنامه/ ما سر سازش با كفر را نداريم/ (شهيد مرتضي خانجاني)سرداري كه يك روز پس از قبول قطعنامه وصيت خود را نوشت

مسئولين خسته، عامل پذيرش قطعنامه قبول قطعنامه از طرف امام، به خاطر فهرست مشکلاتي بود که مسؤولين آن روزِ امورِ اقتصادي کشورْ مقابلِ روىِ او گذاشتند و نشان دادند که کشور نميکِشد و نميتواند جنگ را با اين همه هزينه، ادامه دهد. امام مجبور شد و قطعنامه را پذيرفت. پذيرش قطعنامه، به خاطر ترس نبود؛ به خاطر هجوم دشمن نبود؛ ... ادامه مطلب »

يوسف کرمي، قهرمان چندين دوره تکواندوي جهان،آسيا و مدال آور المپيک آتن در اردوي جهادي در مناطق فقير سيستان و بلوچستان

وي درباره حضورش در اين قبيل فعاليت‌ها گفت: من در اين کار تنها نيستم و دوستان خوبي دارم که با تشکيل‌دادن يک گروه براي کمک به مردم برنامه‌ريزي مي‌کنند. حالا اين‌که کار ما ديده شود يا خير، برايم خيلي اهميتي ندارد، چون نيتمان شادکردن دل مردم است. با بچه‌هاي جهاد هر زمان که وقت داشته باشيم، به خدمت مردم يکي ... ادامه مطلب »

ماجراي گريه تنها استاندار شهيد علي اخوين انصاري براي قلب امام خميني(ره)

«يک روز صبح ساعت۷ وقتي وارد اتاق ايشان شدم،متوجه شدم که آقاي انصاري صبحانه نخورده، فهميدم که ناراحت و مکدر است، متوجه شدم دارد گريه مي کند! خيلي تعجب کردم. از او پرسيدم: آقاي انصاري شما و گريه؟؟!! همين طور که به صورت من نگاه مي کرد، گفت: ديروز جمعي از آقايان خدمت امام بوده اند و گفته اند: انصاري ... ادامه مطلب »

پلیس خوب برجام/ یارانه ای جهت سفرو تجدید قوای از دست رفته

يارانه ۶هزارميليارد توماني براي سفر به ترکيه و تايلند فقط براي يک فصل! آيا قشر متوسط و مرفه و جريانات سياسي وابسته، به اين سياست ها اعتراض ميکنند؟     پليس خوب برجام و ادامه روند مذاکرات! انعطاف در مقابل اين دشمن -به‌خاطر مصلحت‌سنجي‌هاي موسمي‌اي که خب ما در يک مواردي داريم- تيغ دشمنيِ او را کُند نخواهد کرد، بلکه ... ادامه مطلب »