صفحه چهارم

بچه ها نيازبه اسباب بازي فروشگاهي ندارند

بچه‌ها خيلي کم به اسباب‌بازي فروشگاهي نياز دارند، چون محيط و طبيعت پر از اسباب‌بازي است. در کودکان تفکر توليد بايد حاکم باشد نه تفکر مصرف.بچه‌ها اصلاً تجمل را دوست ندارند و در نهايت سادگي به دنيا مي‌آيند و ما تجمل را به آن‌ها القا مي‌کنيم.همين سادگي بايد در پوشاک بچه‌ها هم باشد. پوشاک بچه‌ها بايد راحت، جنس خوب، طبيعي ... ادامه مطلب »

با گذشت ۴سال! بحران آب شرب شهر فلينت ايالت ميشيگان همچنان ادامه داردو مردم از آبمعدني استفاده ميکنند

فلینت آمریکا- آب یک حق انسانی است

به گزارش راه۵۷ بحران آب شرب شهرستان فلينت ايالت ميشيگان (Flint) در سال ۲۰۱۴ آغاز شد، زماني که منبع آب آشاميدني شهر از درياچه هورون و رودخانه ديترويت به رودخانه کم کيفيت‌تر فلينت تغيير يافت. با توجه به عدم تصفيه آب، سرب از لوله‌هاي آب به آب آشاميدني منتقل مي‌شد و بيش از ۱۰۰،۰۰۰ نفر از ساکنان را در معرض ... ادامه مطلب »

از شهيده «سيده محترم خانم» در مشهد تا اصلاح خانم دولتخواهي در شاندرمن

ایسلاماشی-جانباز گوهرشاد

مروري بر قيام مردمي مسجد گوهرشاد به مناسبت سالروز اين واقعه؛ از شهيده «سيده محترم خانم» در مشهد تا اصلاح خانم دولتخواهي در شاندرمن بيستم و بيست‌ويکم تيرماه هر سال، سالروز قيام مسجد گوهرشاد و سرکوب رضاخاني مردم است. واقعه‌اي که امسال نيز با چند يادآوري کوتاه رسانه‌اي، يکي دو گزارش خبري سردستي، چند تجمع با موضوع حجاب و عفاف ... ادامه مطلب »

برجام هيچ مشکلي را حل نکرد بلکه خاموشي هم به‌بار آورده!

تلقي عمومي اين است که خاموشي‌هاي برنامه‌ريزي شده اين ايام ناشي از کم‌آبي است. اما صرفا پانزده درصد برق کشور در نيروگاه‌هاي آبي توليد مي‌شود و ذخيره آب پشت سدها نسبت به سال گذشته صرفا بيست درصد کاهش داشته است، لذا کم آبي نمي‌تواند دليل اين خاموشي‌هاي گسترده و سراسري باشد.واقعيت اين است که نرخ رشد ظرفيت نيروگاهي کشور در ... ادامه مطلب »

تفکر غلط غربزده ها/چرخ مملکت را با همکاري يکديگر به گردش در ميآوريم/ شهيد هيبت اله اکابريان

شهيد هيبت اله اکابريان

تفکر غلط غرب‌زده‌ها يک عدّه‌اي از غرب‌زده‌ها، از صد سال پيش تبليغ کردند که اگر مي‌خواهيد کشورتان پيشرفته بشود و ايران جلو بيفتد، بايستي برويد در ذيل غرب تعريف بشويد… اين فکرِ غلطي بود؛ حالا در مورد بعضي از آن کساني که اين فکر را القا مي‌کردند، خائنانه هم بود، [امّا] بعضي خائنانه نبود، جاهلانه بود. امروز هم هنوز کساني ... ادامه مطلب »

قدر دانی رهبرانقلاب از امام جمعه خرمشهر

13970413_0140081

در هفته‌ي اخير به دنبال شکسته شدن خط لوله‌ي انتقال آب غدير که آب شرب شهرهاي خرمشهر و آبادان و مناطق هم‌جوار را تأمين مي‌کرد، مردم اين دو شهر با مشکل جدي آب شرب مواجه شدند. در پي اين مسئله، حجت‌الاسلام والمسلمين موسوي‌فرد امام‌جمعه‌ي خرمشهر ضمن حضور در کنار کارگران تعمير اين خط لوله در هويزه، به‌صورت نمادين و براي ... ادامه مطلب »

قوانين اجاره خانه در هلند و آلمان

به گزارش راه ۵۷؛ کانال تلگرام «فرنگ نوشت» به موضوع قوانين اجاره‌ي خانه در کشورهاي هلند و آلمان پرداخت: – در هلند و همچنين آلمان، مستأجر تا هر زمان که بخواهد مي‌تواند در آن خانه با پرداخت اجاره بهاي مشخص زندگي کند (۱۰ سال، بيست سال و يا حتي بيشتر)؛ صاحب‌خانه تا زماني که مستأجر نخواهد، نمي‌تواند مستأجر را از ... ادامه مطلب »

وصيت نامه ي شهيد علي انصاري اخوين؛ استاندار شهيد گيلان

و تو اي دخترم! کوله بارم را بر دوش گير و فرزند شهادت باش. همرزمان تو در هفدهم شهريورماه غوغا به پا کردند و با سميه‌ها همراه شدند. تو نيز همچون سميه از حق پيروي کن و بدان که هيچ مکتبي غير از اسلام ياراي پياده کردن عدالت اجتماعي را ندارد. بر سر مستکبرين فرياد زن؛ نسبت به مستضعفين خاضع ... ادامه مطلب »

«سلام بر ابراهيم» کتابي که مخاطبان جهاني پيدا کرده است

سلام بر ابراهیم

«سلام بر ابراهيم» کاري است از گروه فرهنگي شهيد ابراهيم هادي که در قالب زندگينامه‌اي مختصر و ۶۹ خاطره درباره شهيد بزرگوار و مفقود الاثر «ابراهيم هادي» منتشر شده است. شهيد هادي در يکم ارديبهشت ماه سال ۳۶ ديده به جهان گشود و پس از بيست و هفت سال زندگي پر فراز و نشيب، در عمليات والفجر مقدمّاتي در منطقه ... ادامه مطلب »

نسل جوان بداند…/ بر شما باد رسيدگي به مستضعفان و محرومان و ستمديدگان / شهيد مدافع حرم سيد محمد مصطفوي

شهید مدافع حرم سید محمد مصطفوی

نسل جوان بداند که دشمن با استقلال، عزت و پیشرفت و حضور او در میدان علم و سیاست مخالف است؛ البته این را باید یقین داشت که [اقدامات او] نتیجه‌ای نخواهد داشت به‌شرطی که ملت، راه ایستادگی و صبر و تقوا همراه با هوشیاری و تدبیر و انسجام ملی را ادامه دهد/ خداوند در قرآن می‌گوید که «سست نشوید و ... ادامه مطلب »