تاریخ سیاه

بزرگترین و طولانیترین نسل کشی تاریخ

چه اسم با مسمایی است ام الفساد قرن، چه قدر برازنده‌ی شیطان بزرگ است وقتی می‌فهمیم که تولد آن بیش از ۱۰۰ میلیون کشته بر جای گذاشته است دیگر چه انتطاری می‌توان از حال کنونی آن به غیر از نسل‌کشی در ویتنام و عراق و افغانستان و ده‌ها ملت مستضعف دیگر داشت. طبق آماری که دانشگاه کالیفرنیا منتشر کرد مشخص ... ادامه مطلب »

نژادپرستی همچنان در آمریکا نفس میکشد

نژادپرستی در آمریکا

امین زمان پور –  سال ۲۰۱۲ بود که اسپیلبرگ یکی از کارگردانان مطرح سینمای هالیوود فیلمی در مدح آبراهام لینکلن ساخت. آمریکایی‌ها همواره به ستایش از این رئیس‌جمهور به عنوان پایان دهنده به نژادپرستی و برده‌داری در ایالات‌متحده می‌پردازند.اما این کار اسپیلبرک که یکی از کارگردان‌های پیش رو و آوانگارد نه به خاطر تمجید و تعریف از رئیس‌جمهور سال‌های گذشته‌شان ... ادامه مطلب »

روایــتی از یک شــــاه دزد

در این روزها که اخبار اشرافیگری برخی مسئولان حال همه را بد کرده گوشه کنار می شنویم که می گویند: رضاخان نور به قبرت بباره!! هر چی بودی دزد نبودی!   اما اگر امروز هم می بینیم بعضی از مسئولین رفتاری اشرافی دارند می توان آنها را پیرو همان رضا خان پهلوی دانست.بله رضا خان پهلوی، سربازی که در ابتدای ... ادامه مطلب »

گوشه‌ای از دل‌مشغولی‌های شـاه

شاه و فرح-دریا

شاه و دربارش با مسافرتهای پرخرج به داخل و خارج از کشور هزینه‌های سرسام‌آوری را به بودجه کشور تحمیل می‌کردند. در سال ۱۳۴۸ که درآمد عمومی ایران حدود یک میلیارد دلار بوده است، شاه دویست هزار دلار ( معادل۸۰۰ میلیارد تومان امروز)  خرج یک مسافرت به آمریکا نمود و با گران شدن نفت در دهه پنجاه، هزینه این مسافرتها به ... ادامه مطلب »

چگونه در یک شب ۶۰۰ هزار نفر در آتش سوختند!

چگونه در یک شب 600 هزار نفر در آتش سوختند1

مدرنیته همواره از صلح دم می‌زند. درحالی‌که تنها یک قلم جنگ بین چند کشور صاحب ایدئولوژی‌های مدرن نازیسم و لیبرالیسم تحت عنوان جنگ جهانی دوم چیزی در حدود ۵۲ میلیون کشته روی دست بشریت گذاشت. دراین‌بین آمریکا سهم عظیمی از این کشتارها و جنایات را به خود اختصاص داده است که بسیاری از آن نیز حتی در بهبه‌ی جنگ نبوده ... ادامه مطلب »

روایتی واقعی از توحّش داعشی‌های وطنی در عاشورای ۸۸

Supporters of Iran's moderate presidential candidate Mirhossein Mousavi set fire to a dumpster and a motorcycle on the road during post-election unrest in Tehran June 13, 2009. Thousands of people clashed with police on Saturday after the disputed election victory of President Mahmoud Ahmadinejad sparked the biggest protests in Tehran since the 1979 Islamic revolution.
  REUTERS/Stringer  (IRAN POLITICS ELECTIONS CONFLICT)

علیرضا ستاری امدادگر هلال احمر است. در روز عاشورا به عنوان امدادگر همراه تیم هلال احمر در یکی از خیابان‌های تهران مستقر هستند. وظیفه آن‌ها مثل همیشه کمک به مصدومان و حادثه دیدگان احتمالی در حوادث گوناگون است وظیفه‌ای که چپ و راست و بالا و پایین و سیاه‌وسفید نمی‌شناسد. حوالی ظهر است که اراذل‌واوباش فتنه‌گر در نزدیکی محل استقرار ... ادامه مطلب »

کاسبان تحریم، حامیان فتنه؛ از مهدی هاشمی تا احمد باطبی!

%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%af-%d8%a8%d8%a7%d8%b7%d8%a8%db%8c-%d9%86%d8%b4%d8%b1%db%8c%d9%87-%d8%a7%da%a9%d9%88%d9%86%d9%88%d9%85%db%8c%d8%b3%d8%aa

    طبق اسناد موجود، مهدی هاشمی از سال۸۸ به دنبال گرا دادن به دشمن در جهت تشدید تحریمها علیه ملت ایران بود! نیک اهنگ کوثر، دوست و همکار قدیمی مهدی هاشمی در سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت می‌گوید او تنها کسی نبوده که مهدی هاشمی با وی برای لابی در غرب و تشدید تحریم ها علیه ایران تماس گرفته است.وی  همکار ... ادامه مطلب »

شهریور سیاه؛ قتل عام بیش از ۲۰۰ نفر در یک روز

ساعت‌ نزديك‌ 30: 7 صبح‌ روز هفدهم شهریور سال ۱۳۵۷ بود كه‌ جمعيت‌ در ميدان‌ ژاله‌ و خيابان‌هاي ‌منتهي‌ به‌ آن‌ مستقر شدند. يكي‌ از فرماندهان‌ نظامي‌ با بلندگو به‌ مردم‌ اخطار كرد كه‌ حكومت‌ نظامي‌ است‌، چرا تجمع‌ كرده‌ايد؟ يكي‌ از روحانيون‌ مردم‌ را به‌ نشستن‌ دعوت كرد. جمعيت‌ روي‌ زمين‌ نشست‌، ولي‌ ظواهر امر نشان‌ مي‌داد كه‌ نيروهاي‌ ... ادامه مطلب »

سیاهه ی جنایات شجره ی ملعونه

    طی هفتاد سال اخیر تاکنون ده‌ها مورد فاجعه در نتیجه سوء‌مدیریت و بی‌کفایتی آل سعود در موسم حج رخ داده که به شرح زیر است: * ۱۹ آذر ۱۳۵۴ هجری شمسی: وقوع آتش‌سوزی گسترده بر اثر  انفجار کپسول گاز در چادرهای حجاج و کشته شدن ۲۰۰ حاجی  * 29 آبان ۱۳۵۸ :حمله مردان مسلح مخالف حکومت سعودی به مسجدالحرام ... ادامه مطلب »