تاریخ سیاه

دستور دادند،….مبادا جناب ترامپ ناراحت شود!

معاون سابق فرهنگي اجتماعي شهرداري مشهد ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي واقعه گوهرشاد، گفت: اگر اين اتفاق در هر کشور ديگري رخ مي‌داد، تاکنون صدها اثر هنري و سينمايي درباره آن توليد مي‌شد.وحيد جليلي با اشاره به ۸۰ سال بايکوت حماسه گوهرشاد؛ ادامه داد: اگر ما حتي به‌مباني ديني و انقلابي هم اعتقاد نداشته باشيم، به ‌هويت شهري که ... ادامه مطلب »

پاکستان؛ آزمايشگاه تست رباتهاي آدمکش آمريکايي

علي‌رغم همه شواهد علني و غير علني موجود در خصوص همکاري‌هاي آمريکا و پاکستان در مداخله جنايت‌کارانه آمريکايي‌ها در سوريه و آموزش داعش، اما ايالات متحده همچون هميشه به نوکر نيز رحم نکرده و مردم پاکستان از جنايات آمريکا بي‌نصيب نمانده‌اند.پاکستان و مردم اش به اعتقاد بسياري از شاهدان به آزمايشگاه تست ربات‌هاي قاتل آمريکايي تبديل شده است که البته ... ادامه مطلب »

حمله تروريستي به پرواز ۶۵۵ ايراناِير؛ تصويري شفاف از حقوقب شر آمريکايي

۱۲ تيرماه سال ۱۳۶۷ يادآور حمله موشکي ناو آمريکايي وينسنس به هواپيماي مسافربري جمهوري اسلامي ايران است که اوج توحش آمريکاي جنايتکار در اين واقعه به جهانيان نشان داده شد. هواپيماي ايرباس پرواز شماره ۶۵۵ هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران از مبدأ بندرعباس به مقصد دبي در حالي بر فراز آب‌هاي نيلگون خليج‌فارس مورد اصابت موشک‌هاي آمريکا قرار گرفت که در ... ادامه مطلب »

فغاني شانس اول قضاوت در فينال جام جهاني

به گزارش «راه ۵۷»، سعيد مظفري زاده داور سابق فوتبال ايران، در گفتگو با ورزش سه در خصوص تيم داوري ايران گفت: سپردن قضاوت بازي تيم ملي آلمان و مکزيک و همچنين برزيل و صربستان به عنوان دو بازي مهم دور اول مسابقات جام جهاني به تيم ايران نشان از اعتماد کامل کميته داوران فيفا به تيم داوري کشورمان دارد ... ادامه مطلب »

روز کارگر هم با جنايت آمريکا عليه کارگران ثبت شد

هر سال روز جهاني کارگر در کل دنيا اول ماه مه است به غير از آمريکا و کانادا. شايد به نظر برسد اين ناشي از خود تافته‌ي جدا پنداري ذاتي ايالات متحده است اما نکته جالب و غم‌انگيز ماجرا اينجاست که روز جهاني کارگر به مناسبت يکي ديگر از جنايات آمريکاست که در آن تعداد زيادي از افراد ملت خود ... ادامه مطلب »

افغانستان، جهنم تمام نشدنی!

دولت ایالات متحده آمریکا برای تأمین امنیت خویش از مکتب امنیتی فرصت محور پیروی میکند. در این مکتب شیوهی تأمین امنیت تبدیل تهدید به فرصت است. حال اگر تهدیدی وجود نداشت که فرصتی فراهم شود، دولت ایالات متحده آمریکا مانند مارپرورها که مار می پروارند تا از زهرشان استفاده کنند، تهدید می پروراند تا از درون آن فرصتی را بیرون ... ادامه مطلب »

ولایتی: تر مانچای نسخه فارسی داشت ولی برجام نداشت.

به گزارش راه ۵۷؛ علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام که پیش از این برجام را کاری بسیار مهم دانسته بود که حاصل بیش از ۲ ۱سال تلاش جمهوری اسلامی ایران است در اظهار نظری جدید برجام را مایه حقارت دانسته است.ولایتی در نشست» تجربه ماندگار»که چهارشنبه گذشته با هدف بازخوانی وتبیین بیانات و مواضع ... ادامه مطلب »

پاناما در آتش انتقام آمریکا از ویتنام سوخت

امین زمان‌پور – دولت ایالات متحده‌ی آمریکا که به دنبال انتقام شکست مفتضحانه‌اش در ویتنام بود جهت بازسازی چهره جهانی خود و همچنین گسترش نفوذش در دسامبر ۱۹۸۹ به پاناما یورش برد.هرچند رئیس‌جمهور وقت پاناما مانوئل نوریگا، خود تربیت‌شده‌ی آموزشگاه بدنام «مکتب قاره آمریکا» وابسته به سازمان سیا بود و به دستور آمریکا با کارتل‌های متعدد مواد مخدر ارتباط داشت ... ادامه مطلب »

بزرگترین و طولانیترین نسل کشی تاریخ

چه اسم با مسمایی است ام الفساد قرن، چه قدر برازنده‌ی شیطان بزرگ است وقتی می‌فهمیم که تولد آن بیش از ۱۰۰ میلیون کشته بر جای گذاشته است دیگر چه انتطاری می‌توان از حال کنونی آن به غیر از نسل‌کشی در ویتنام و عراق و افغانستان و ده‌ها ملت مستضعف دیگر داشت. طبق آماری که دانشگاه کالیفرنیا منتشر کرد مشخص ... ادامه مطلب »

بزرگترین و طولانیترین نسل کشی تاریخ

چه اسم با مسمایی است ام الفساد قرن، چه قدر برازنده‌ی شیطان بزرگ است وقتی می‌فهمیم که تولد آن بیش از ۱۰۰ میلیون کشته بر جای گذاشته است دیگر چه انتطاری می‌توان از حال کنونی آن به غیر از نسل‌کشی در ویتنام و عراق و افغانستان و ده‌ها ملت مستضعف دیگر داشت. طبق آماری که دانشگاه کالیفرنیا منتشر کرد مشخص ... ادامه مطلب »