کوروش رستمی

نیمی از آمریکایی‌ها حتی برای تزئینات ایام کریسمس هم پول ندارند!

کریسمس-آمریکا

وقتی در مورد کریسمس در آمریکا فکر می‌کنیم اکثر ما به یاد شمع‌ها و چراغانی‌های زیاد و درختان کاج و تزیینات زیبا می‌افتیم! اما واقعیت در جامعه‌ی امروز آمریکا چیز دیگری است. بر مبنای تحقیقاتی که توسط شرکت مطالعات آماری statista صورت گرفته، تقریباً نیمی از پاسخ‌دهندگان آمریکایی هیچ علاقه‌ای به خرید دکوراسیون و لوازم تزئینی کریسمس در این ایام ... ادامه مطلب »

کاسبان تحریم، حامیان فتنه؛ از مهدی هاشمی تا احمد باطبی!

%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%af-%d8%a8%d8%a7%d8%b7%d8%a8%db%8c-%d9%86%d8%b4%d8%b1%db%8c%d9%87-%d8%a7%da%a9%d9%88%d9%86%d9%88%d9%85%db%8c%d8%b3%d8%aa

    طبق اسناد موجود، مهدی هاشمی از سال۸۸ به دنبال گرا دادن به دشمن در جهت تشدید تحریمها علیه ملت ایران بود! نیک اهنگ کوثر، دوست و همکار قدیمی مهدی هاشمی در سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت می‌گوید او تنها کسی نبوده که مهدی هاشمی با وی برای لابی در غرب و تشدید تحریم ها علیه ایران تماس گرفته است.وی  همکار ... ادامه مطلب »

جدال اسلام ناب محمدی (ص) و اسلام آمریکایی / معرفی کتاب

کتاب جدال دو اسلام

تصویر ذهنی ما از خیلی واقعیت‌ها – خاصه انقلاب اسلامی و امام- مخدوش است و نادقیق و کج و معوج. ما عادت داریم به پذیرش کلیشه‌ها. فهم ما– به تعبیری- تلویزیونی است و شبیه‌سازی‌شده. همه ما بارها از قول امام شنیده‌ایم که «انقلاب ما انفجار نور بود». شنیده‌ایم و باور کرده‌ایم. یک درصد هم احتمال نداده‌ایم که شاید این جمله ... ادامه مطلب »

چرا آمریکا هزاران نفر از مردم خود را سوزاند!؟ دلایل ساختگی بودن حادثه ۱۱ سپتامبر

آمریکا با سوزاندن هزاران آمریکایی در حادثه ساختگی و مهندسی شده ی  11 سپتامبر ، جواز حملات خود به بهانه مبارزه با تروریسم را بدست آورد. این حادثه ساختگی ، تغییرات زیادی را در فضای بین‌المللی پدید آورد. آغاز جنگ علیه تروریسم، اشغال عراق و افغانستان، تغییر موازنه قوا در خاورمیانه و بحران مالی بین‌المللی همه مستقیما یا غیرمستقیم به ... ادامه مطلب »

دروغ بزرگی بنام جنبش خزینه

خزینه

دروغ بزرگی بنام جنبش خزینه   متن زیر در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و متاسفانه مدتی قبل یکی از مسئولین بلندپایه کشور نیز این داستان را باور کرده و در یکی از جلسات به آن اشاره کرد:  "خزینه" حوضچه‌ای در حمام بود که مردم خودشان را در آن می‌شستندو آب می‌کشـیدند و غسل می‌کـردند. البته آب خزیـنه‌ها معمولا ... ادامه مطلب »

ماهواره دارها نخوانند

ماهواره ها

بخش اول یادداشتم را با چند سوال آغاز میکنم : بنظر شما هزینه ی تایپ یک صفحه، متن انگلیسی چقدر است ؟ هزینه ی تایپ یک فیلمنامه چقدر خواهد بود !!؟ اگر کسی بخواهد یک فلیمنامه انگلیسی را به زبان فارسی ترجمه کند چقدر هزینه خواهد داشت؟ حالا حساب کنید هزینه ی تایپ متن و سپس ترجمه و دوبله ی ... ادامه مطلب »