هفته نامه راه 57 شماره دهم

راه اینجاست …

راه-اینجاست

وظیفه ی مقدس ما تولید داخلی بایستی به‌عنوان یک چیز مقدّس شمرده بشود. حمایت از تولید داخلی باید یک وظیفه شناخته بشود؛  همه خودشان را موظّف بدانند از تولید داخلی حمایت بکنند. یکی از راه‌ها این است که جنسی که مشابه داخلی دارد،  مطلقاً از خارج وارد نشود؛ این را من بارها گفته‌ام… فروش کالای خارجی و مصرف کالای خارجی ... ادامه مطلب »

برخی والدین امروزی، خود نیاز به تربیت دارند!

هدیه

اسماعیل امینی در منزل دوستی که پسرش دانش‌آموز ابتدایی است بودم زنگ منزل را زدند و پدر بزرگ خانواده از راه رسید. پدربزرگ با لبخند، یک جعبه مداد رنگی به نوه اش داد و گفت: این هم جایزۀ نمرۀ بیست نقاشی‌ات.  پسر ده ساله، جعبۀ مداد رنگی را گرفت و تشکر کرد و چند لحظه بعد گفت: بابا بزرگ، باز ... ادامه مطلب »

روزی سه نفر!

روزی سه نفر پلیس آمریکا

نحوه عملکرد پلیس و ترس مردم از آن از نکات قابل تامل در آمریکاست. چند وقت  پیش با یکی از دوستانم سوار ماشینش بودیم. در مسیر مشغول گپ و گفت بودیم که ناگهان سرعتش را کم کرد و مدام از آینه‌های مختلف ماشین عقب را نگاه می‌کرد. پس از چند بار پرسش من که «چه شد؟»، «چرا اینطوری می کنی؟» ... ادامه مطلب »

یک کـارت عروسـی متفـاوت!

کارت-عروسی-سی-دی-رسول2

ابتکار فرهنگی یک زوج گیلانی  یکی از مشکلات جدی فعالیت فرهنگی در جامعه، جدایی آن از «محصولات فرهنگی عمومی» است. هر سال تعداد بی شماری عکس، پوستر، متن و … به همت فعالان فرهنگی تولید می‌شود اما وقتی «محصولات فرهنگ عمومی مثل جلد دفاتر تحریر، کاعذ کادو، کارت دعوت، گرافیک کیف و کوله، و… نگاه می‌کنیم خبری از این تولیدات ... ادامه مطلب »

دربی پرسپولیس-تاج در افغانستان!

جانستان کابلستان امیرخانی

سیده فاطمه حسینی | helma1401.blog.ir  رضا امیرخانی، نویسنده چیره‌دست کشورمان، در اتفاقی غیرمنتظره سفری دارد به افغانستان. کتاب «جانستان کابلستان»، سفرنامه‌ی خواندنی وی از افغانستان است. برش‌هایی از کتاب:  …یک پیرمرد از برادران اهل سنت را هم اتفاقی در حین گشت و گذار در خیابان دیدیم. مسن بود و عمامه‌ی نحیفی به سر بسته بود. چهره‌اش به معتمدان معمر می‌زد. ... ادامه مطلب »

دروغ بزرگی بنام جنبش خزینه

خزینه

دروغ بزرگی بنام جنبش خزینه   متن زیر در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و متاسفانه مدتی قبل یکی از مسئولین بلندپایه کشور نیز این داستان را باور کرده و در یکی از جلسات به آن اشاره کرد:  "خزینه" حوضچه‌ای در حمام بود که مردم خودشان را در آن می‌شستندو آب می‌کشـیدند و غسل می‌کـردند. البته آب خزیـنه‌ها معمولا ... ادامه مطلب »

۱۸۵۰ نفر بدون آب، برق، گاز و راه!

تصاویر-روستای-کوهستان-دوم-حویق-تالش-10

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مریان خبر، روستایی در بخش حویق تالش قرار دارد که در عصر حاضر فاقد هیچ گونه امکانات اولیه زندگی می باشد. روستای کوهستان دوم حوبق، بیش از ۱۴۰ خانوار مستقر و ۱۸۵۰ نفر جمعیت داشته و ۶ شهید و یک جاویدالاثر تقدیم نظام‌جمهوری‌اسلامی کرده است. با این وجود در شرایط کنونی، این روستا از کلیه ... ادامه مطلب »

این‌که «زبان علم، انگلیسی است» سخن شاهـان قاجـار است

سعید زیباکلام

اخیرا یکی از مسئولان ارشد کشور، زبان انگلیسی را عامل اصلی پیشرفت هند دانسته بود!! سعید زیباکلام استاد دانشگاه تهران نسبت به این اظهارات، واکنش نشان داد که خلاصه ی آن را در ادامه می خوانید: ژاپن یک کشور پیشرفته و صنعتی است اما زبان انگلیسی در آن رواج ندارد. درباره کشوری مثل ژاپن نمی‌توانیم قائل باشیم که زبان انگلیسی ... ادامه مطلب »

این امام جماعت بدرد نمی خورد

????? ???? ?? ??????? ????????? ? ???? ????????? ????? ??????

رهبر انقلاب اسلامی در یکی از سخنرانی های خود، ضمن انتقاد از روحانیون پیش نمازی که به دلیل مشغله های مختلف برای اقامه‌ی نماز جماعت در مسجد حاضر نمی شوند و غیبت می کنند و یا با تأخیر به مسجد می آیند می فرمایند: من مخالف این کسانی از روحانیون هستم که در اداره مشغول کار می شوند، پیش نماز ... ادامه مطلب »