یادداشت

رتبه ی شما چیه؟

رتبه بندي انقلابي گري و آرمان خواهي يك ايراني براساس كالايي كه ميخرد: ۱٫ برخي ايرانيان، با عزت خاص خود، كالاي ايراني متوسط را به كالاي خارجي خوب و عالي ترجيح ميدهند و به استفاده از همان كالاي ايراني افتخار ميكنند. ۲٫ برخي ديگر از ايرانيان، تنها در جايي كه كالاي ايراني از کالای خارجي بهتر باشد و یا ارزانتر ... ادامه مطلب »

چرا باید سهم گیلان در هفته ی دولت، ضعیف ترین وزیر باشد؟

    در طول چندین سال بعد از شهادت شهیدان رجایی و باهنر و از وقتی که این ایام به نام هفته ی دولت نامگذاری شد، رسم خوبی نهاده شده است که مسئولین دولتی به نقاط مختلف کشور سرکشی می کنند و به این مناسبت، اقدام به افتتاح و بازگشایی کارهای انجام گرفته در استان می کنند. اما امسال و در ... ادامه مطلب »

نامگذاری روز رشت در روزی که رشتی ها قتل عام شدند

یادداشت : مرتضی عبداللهی بعد از دوران نهضت جنگل فشار شدید رضاخانی بوجود آمد. در این دوره شاهد اعمالی چون سرکوب، کشتار، تبعید و… در کشور هستیم. سال ۱۳۰۵ انتخابات ششم مجلس شورای ملی شکل می‌گیرد و مردم هیجان خاصی در حمایت از آیت ا…رسولی و آیت ا… علم الهدی از خود بروز می‌دهند. به همین دلیل نیروهای امنیتی در ... ادامه مطلب »

آدرس غلط در رفع رکود با کارتهای اعتباری!

شبکه بانکی کشور از اول مهر کارت های اعتباری ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومانی با نرخ ۱۸ درصد میان مردم توزیع خواهد کرد. سید یاسر جبرائیلی در این باره نوشت : اجرای چنین طرحی حکایت از این دارد که دولت می‌خواهد به جای افزایش درآمد مردم، بدهی آنها را افزایش دهد. هدف این پروژه، ایجاد یک رضایتمندی کاذب در آستانه ... ادامه مطلب »

رسانه ی ملی و مشکلی به نام الگو!

چرا نخبگان علمی و فرهنگی ارزشی در حاشیه هستند؟ رسانه ی ملی و مشکلی به نام الگو!      سالهاست که تلویزیون به عنوان بزرگترین وقوی ترین رسانه تبلیغاتی و آموزشی در سطح جهان مطرح است .در دنیای امروز رسانه ها با طرح اخبار و اطلاعات و عقاید و نیازهای گوناگون نقش پر رنگی در پیشبرد اهداف کشورها در ابعاد ... ادامه مطلب »

«استبداد مدیریتی» در گیلان با نام «همگرایی مسئولین»

انتقاد شدید دبیر جبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان از وضعیت فرهنگی و مدیریتی استان: «استبداد مدیریتی» در گیلان با نام «همگرایی مسئولین» حجت‌الاسلام سعید مهدوی با اشاره به برگزاری نمایش بزرگ فصل شیدایی در گیلان اظهار کرد: انتظار داریم جامعه هنری، مراکز و دستگاه‌های هنری استان با الگوگیری از نمایش‌هایی مانند فصل شیدایی به نشر هنر انقلابی، اسلامی و ... ادامه مطلب »

این‌که «زبان علم، انگلیسی است» سخن شاهـان قاجـار است

سعید زیباکلام

اخیرا یکی از مسئولان ارشد کشور، زبان انگلیسی را عامل اصلی پیشرفت هند دانسته بود!! سعید زیباکلام استاد دانشگاه تهران نسبت به این اظهارات، واکنش نشان داد که خلاصه ی آن را در ادامه می خوانید: ژاپن یک کشور پیشرفته و صنعتی است اما زبان انگلیسی در آن رواج ندارد. درباره کشوری مثل ژاپن نمی‌توانیم قائل باشیم که زبان انگلیسی ... ادامه مطلب »

این امام جماعت بدرد نمی خورد

????? ???? ?? ??????? ????????? ? ???? ????????? ????? ??????

رهبر انقلاب اسلامی در یکی از سخنرانی های خود، ضمن انتقاد از روحانیون پیش نمازی که به دلیل مشغله های مختلف برای اقامه‌ی نماز جماعت در مسجد حاضر نمی شوند و غیبت می کنند و یا با تأخیر به مسجد می آیند می فرمایند: من مخالف این کسانی از روحانیون هستم که در اداره مشغول کار می شوند، پیش نماز ... ادامه مطلب »

ماجرای خلیج خوک ها

خلیج خوکها

وقتی مقابل دشمن از نشان دادن قدرت بترسیم، دشمن پررو می‌شود، می‌گویند ایران در خلیج‌فارس رزمایش نداشته باشد؛ چه غلط‌های عجیب و غریبی!” او (آمریکا) از آن طرف دنیا می‌آید رزمایش برگزار می‌کند؛ خب بروید همان خلیج‌ خوک‌ها، اینجا چه می‌کنید!؟ خلیج فارس خانه ی‌ ما است. جای حضور ملت ایران است”. بیانات رهبری ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ اشاره فرمانده معظم کل قوا ... ادامه مطلب »

ماهواره دارها نخوانند

ماهواره ها

بخش اول یادداشتم را با چند سوال آغاز میکنم : بنظر شما هزینه ی تایپ یک صفحه، متن انگلیسی چقدر است ؟ هزینه ی تایپ یک فیلمنامه چقدر خواهد بود !!؟ اگر کسی بخواهد یک فلیمنامه انگلیسی را به زبان فارسی ترجمه کند چقدر هزینه خواهد داشت؟ حالا حساب کنید هزینه ی تایپ متن و سپس ترجمه و دوبله ی ... ادامه مطلب »