یادداشت

چرا باید سهم گیلان در هفته ی دولت، ضعیف ترین وزیر باشد؟

    در طول چندین سال بعد از شهادت شهیدان رجایی و باهنر و از وقتی که این ایام به نام هفته ی دولت نامگذاری شد، رسم خوبی نهاده شده است که مسئولین دولتی به نقاط مختلف کشور سرکشی می کنند و به این مناسبت، اقدام به افتتاح و بازگشایی کارهای انجام گرفته در استان می کنند. اما امسال و در ... ادامه مطلب »

این‌که «زبان علم، انگلیسی است» سخن شاهـان قاجـار است

سعید زیباکلام

اخیرا یکی از مسئولان ارشد کشور، زبان انگلیسی را عامل اصلی پیشرفت هند دانسته بود!! سعید زیباکلام استاد دانشگاه تهران نسبت به این اظهارات، واکنش نشان داد که خلاصه ی آن را در ادامه می خوانید: ژاپن یک کشور پیشرفته و صنعتی است اما زبان انگلیسی در آن رواج ندارد. درباره کشوری مثل ژاپن نمی‌توانیم قائل باشیم که زبان انگلیسی ... ادامه مطلب »

این امام جماعت بدرد نمی خورد

????? ???? ?? ??????? ????????? ? ???? ????????? ????? ??????

رهبر انقلاب اسلامی در یکی از سخنرانی های خود، ضمن انتقاد از روحانیون پیش نمازی که به دلیل مشغله های مختلف برای اقامه‌ی نماز جماعت در مسجد حاضر نمی شوند و غیبت می کنند و یا با تأخیر به مسجد می آیند می فرمایند: من مخالف این کسانی از روحانیون هستم که در اداره مشغول کار می شوند، پیش نماز ... ادامه مطلب »

ماجرای خلیج خوک ها

خلیج خوکها

وقتی مقابل دشمن از نشان دادن قدرت بترسیم، دشمن پررو می‌شود، می‌گویند ایران در خلیج‌فارس رزمایش نداشته باشد؛ چه غلط‌های عجیب و غریبی!” او (آمریکا) از آن طرف دنیا می‌آید رزمایش برگزار می‌کند؛ خب بروید همان خلیج‌ خوک‌ها، اینجا چه می‌کنید!؟ خلیج فارس خانه ی‌ ما است. جای حضور ملت ایران است”. بیانات رهبری ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ اشاره فرمانده معظم کل قوا ... ادامه مطلب »

ماهواره دارها نخوانند

ماهواره ها

بخش اول یادداشتم را با چند سوال آغاز میکنم : بنظر شما هزینه ی تایپ یک صفحه، متن انگلیسی چقدر است ؟ هزینه ی تایپ یک فیلمنامه چقدر خواهد بود !!؟ اگر کسی بخواهد یک فلیمنامه انگلیسی را به زبان فارسی ترجمه کند چقدر هزینه خواهد داشت؟ حالا حساب کنید هزینه ی تایپ متن و سپس ترجمه و دوبله ی ... ادامه مطلب »