کوتاه از ایران و جهان

اخبــــــــــــار کوتاه

به دليل گرماي هوا صورت گرفت؛تغيير ساعت کاري اداره‌هاي دولتي گيلان به گزارش راه ۵۷؛ مصطفي سالاري استاندار گيلان طي ابلاغيه‌اي به تمامي دستگاه‌هاي اجرايي، بانک‌ها، شهرداري‌ها و موسسه‌هاي دولتي استان اعلام کرد: به دليل افزايش دماي هوا و رشد فزاينده مصرف برق در استان از ۱۱ تيرماه ساعت کار با ۳۰ دقيقه تغيير همراه بوده و آغاز آن ساعت ... ادامه مطلب »

۱۰ واقعيت درباره بي خانمانها در آمريکا

کمپ بيخانمانها در شهر پورتلند (ايالت اورِگان آمريکا)

به گزارش راه ۵۷، سايت exposingtruth در گزارشي به ۱۰ واقعيت درباره زندگي بي‌خانمان‌ها در آمريکا پرداخته است: ۱٫ بيش از نيم ميليون نفر بي‌خانمان هستند: طبق گزارش وزارت مسکن و شهرسازي آمريکا، در هر شبانه‌روز بيش از ۶۰۰ هزار نفر بي‌خانمان در ايالات متحده آمريکا شب را به صبح مي‌رسانند. اکثر اين افراد شب را در پناهگاه‌هاي بي‌خانمان يا ... ادامه مطلب »

اخبــــــــــــار کوتاه

دستگيري قاچاقچي مواد مخدر در ماسال يک قاچاقچي مواد مخدر در ماسال به کمک عوامل نيروي انتظامي دستگير شد. يک منبع آگاه در گفتگو با ماسال نيوز با بيان اينکه يک قاچاقچي مواد مخدر با تلاش مأموران انتظامي شهرستان ماسال دستگير شده است اظهار داشت: با دستگيري اين فرد، ۱۳۵ ليتر مشروبات الکلي دست ساز؛ ۲۰ گرم شيشه، ۳۰ گرم ... ادامه مطلب »

قحطي بزرگ و نسل کشي در ايران

کتابي که همه ايرانيان بايد بخوانند کتاب قحطي بزرگ نوشته‌ي دکتر محمدقلي مجد محقق ايراني ساکن آمريکا که بر اساس اسناد وزارت خارجه ايالات متحده و روزنامه‌هاي ايران تأليف شده است.نويسنده در اين کتاب به مطالعه قحطي ۱۹۱۷-۱۹۱۹ در ايران مي‌پردازد که در پي آن هشت تا ۱۰ ميليون نفر از جمعيت ايران به کام مرگ فرو رفت و اين ... ادامه مطلب »

اخبــــــــــــار گیلان

زلزله گیلان را لرزاند زمین‌لرزه‌ای به بزرگی سه و چهاردهم ریشتر، بامداد پنج‌شنبه برخی از شهرهای استان گیلان را لرزاند.زمان وقوع این زلزله ساعت ۱ و ۵۰ دقیقه و ۲۴ ثانیه بامداد پنج‌شنبه گزارش‌شده است . این زلزله در عمق ۲۲ کیلومتری و در رانکوه شهرستان املش رخ داد. این زلزله در شهرهای لنگرود، لاهیجان، رودسر و املش احساس شد.تاکنون ... ادامه مطلب »

خوش به حال جاسوسان که اینقدر طرفدار دارند

km

به گزارش راه ۵۷؛ سایت جهان پیرامون فرار یک مسئول جاسوس به خارج از کشور نوشت: خبر برجسته روز دوشنبه ۲۷ فروردین بحث فرار کاوه مدنی، شخص متهم به جاسوسی علیه کشورمان بود. خبری که در بامداد روز دوشنبه محمود صادقی آن را علنی کرد و از استعفای وی خبر داد. کاوه مدنی به اصطلاح کارشناسی بود که با الطاف ... ادامه مطلب »

صف انتظار MRI در کانادا به ۱۳۲ روز رسید!

به گزارش راه ۵۷؛ پایگاه اتاوسان نوشت: دو سال پیش، به نظر می‌رسید که بیمارستان‌ها در اونتاریوی شرقی، قطعاً بر مشکل تأخیر در زمان MRI غلبه خواهند کرد. پس از شروع به همکاری و تقسیم مجدد بیماران در بیمارستان‌ها با صف‌های کوتاه‌تر، زمان انتظار برای MRI دو سوم کاهش یافت. تا دسامبر ۲۰۱۳، ۹۰ درصد از بیماران غیر فوری که ... ادامه مطلب »

پرونده دستمزد ۹۷ بسته شد

به گزارش تسنیم؛ در جلسه چهارشنبه شورای عالی کار که به منظور تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی و بسته شدن پرونده مزدی ۹۷ با حضور شرکای اجتماعی برگزار شد، دستمزد کارگران دارای پایه حقوق بیش از ۹۲۹ هزار و ۹۳۱ در سال ۹۶، به صورت ترکیبی از «درصد» و «رقم ثابت ماهیانه» تعیین شد به این ترتیب که به ... ادامه مطلب »

درگذشت جانباز ۱۱۰ ساله شاندرمنی کشف حجاب رضاخانی

به گزارش راه ۵۷؛ اصلاح خانم عدالتخواهی که به جانباز ۱۱۰ ساله شاندرمنی معروف بود روز گذشته (چهارشنبه) به علت کهولت سن در روستای چاله سرای شاندرمن درگذشت.خانم دولتخواهی از معدود بانوان باقی مانده از دوران قاجار بود که نشانه‌ای از ایستادگی اش در برابر اجرای قانون رضاخانی کشف حجاب را بر بدنش داشت. اصلاح خانم دولتخواهی سیاهمرد متولد سال ... ادامه مطلب »

اخبــــــــــــار کوتاه

اهدای اعضای بدن شهروند رودسری باشگاه خبرنگاران، محمدرضا حسین زاده مسئول بیماری‌های خاص دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ۲ کلیه، کبد و نسوج سعید اسماعیلی پور بهادردر بیمارستان امام خمینی تهران اهدا شد. وی افزود: وی ۸ فروردین در تصادف رانندگی مرگ مغزی شد. مسئول بیماری‌های خاص دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: اهدای اعضای بدن جوان ۱۸ ساله رودسری ... ادامه مطلب »