اخبار گیلان

از شهيده «سيده محترم خانم» در مشهد تا اصلاح خانم دولتخواهي در شاندرمن

ایسلاماشی-جانباز گوهرشاد

مروري بر قيام مردمي مسجد گوهرشاد به مناسبت سالروز اين واقعه؛ از شهيده «سيده محترم خانم» در مشهد تا اصلاح خانم دولتخواهي در شاندرمن بيستم و بيست‌ويکم تيرماه هر سال، سالروز قيام مسجد گوهرشاد و سرکوب رضاخاني مردم است. واقعه‌اي که امسال نيز با چند يادآوري کوتاه رسانه‌اي، يکي دو گزارش خبري سردستي، چند تجمع با موضوع حجاب و عفاف ... ادامه مطلب »

بسته شنيده هاي انتخاباتي

به گزارش راه۵۷؛ تالش بزرگ همواره در فعاليت‌هاي انتخاباتي پيش از موعد مجلس شوراي اسلامي در منطقه پيشتاز بوده است. اين فعاليت‌ها هر چند بر خلاف قانون انتخابات است اما يک جريان جاري در سطح جامعه است که معمولاً مسئولان برگزاري انتخابات هم حساسيت چنداني به آن نشان نمي‌دهند چرا که نامزدهاي آينده انتخابات؛ اين فعاليت‌ها را با عنوان فعالان ... ادامه مطلب »

برای دیدارباکارگران و کشاورزان هم وقت بگذارید!/مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ماسال خبر داد؛/تهدید به اخراج توسط مدیرعامل

دیدار معاون وزیر کشور با خانواده زندانیان محیط زیستی

براي ديدار با کارگران و کشاورزان هم وقت بگذاريد! وکيل خانواده کاووس سيدامامي از ديدار معاون امنيتي وزارت کشور با خانواده فعالان محيط زيستي بازداشت‌شده خبر‌داد و گفت: معاون وزيرکشور از جانب کميته چهارنفره دولت با اين خانواده‌ها ديدار کرده است.گويا دولت محترم ترجيح مي‌دهد بجاي نشستن پاي درددل مردم رنج‌کشيده‌ي خرمشهر، بوشهر، زابل، کشاورزان اصفهاني و بازاريان تهراني، به ... ادامه مطلب »

اخبــــــــــــار کوتاه

حسين فريدون صداي برادرش حسن روحاني را تقليد مي‌کرد! روزنامه‌ي جوان نوشت: سال گذشته، جواد کريمي قدوسي، نماينده مردم مشهد در مجلس مدعي شد که حسين فريدون برادر حسن روحاني به علت تقليد صداي رئيس‌جمهور در دستگاه قضايي پرونده دارد. او در گفت‌وگويي اعلام کرد که «حسين فريدون با تقليد صداي روحاني طي تماس‌هايي با مراکز اقتصادي در راستاي ترخيص ... ادامه مطلب »

سواحل خزر در تصرف نهادهاي دولتي و خصوصي

پره-سر - Copy

سهم اندک مردم رضوانشهر از ساحل ۲۳ کيلومتري آرزوي بسياري از کساني که در استان‌هاي مرکزي کشور زندگي مي‌کنند داشتن ساحل و دريا است، اما ما که در کنار ساحل زندگي مي‌کنيم از نبود ساحل رنج مي‌بريم.شهرستان رضوانشهر يکي از شهرستان‌هايي است که مرز ساحلي زيادي دارد و اين مرز ساحلي تقريباً به ۲۳ کيلومتر مي‌رسد اما با اين حال ... ادامه مطلب »

احمدي نژاد در تالش

احمدی نژاد تالش

مذاکرات با اروپا دوباره گزيده‌شدن از يک سوراخ است  ريشه‌ي فقر را بايد در فعاليت‌هاي تجاري عده‌اي از مسئولان کشور جستجو کرد  به گزارش راه ۵۷، محمود احمدي‌نژاد رئيس‌جمهور سابق کشورمان عصر دوشنبه همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) در مسجد قاسميه شهر تالش و در جمع مردم اين شهر اظهار داشت: بسياري از مسئولين به علت عدم ... ادامه مطلب »

وصيت نامه ي شهيد علي انصاري اخوين؛ استاندار شهيد گيلان

و تو اي دخترم! کوله بارم را بر دوش گير و فرزند شهادت باش. همرزمان تو در هفدهم شهريورماه غوغا به پا کردند و با سميه‌ها همراه شدند. تو نيز همچون سميه از حق پيروي کن و بدان که هيچ مکتبي غير از اسلام ياراي پياده کردن عدالت اجتماعي را ندارد. بر سر مستکبرين فرياد زن؛ نسبت به مستضعفين خاضع ... ادامه مطلب »

پشت پردهي کمپين حمايت ازييلاقات بدون زباله در ماسال

به گزارش راه ۵۷؛ کمپين حمايت از ييلاقات بدون زباله در ماسال در روزهاي اخير خبرساز شده و توليدات مختلف مکتوب و ويدئويي جهت حمايت از پيمانکار طرح پاکسازي ييلاقات در کانال هاي تلگرامي دست‌به‌دست مي شود.دل نوشته مي نويسند، کليپ ويدئويي منتشر مي‌کنند، نظرسنجي درباره ميزان موفقيت طرح مي گذارند و … اما ماجرا چيست؟قريب به يکسال قبل، طرح ... ادامه مطلب »

اخبــــــــــــار کوتاه

به دليل گرماي هوا صورت گرفت؛تغيير ساعت کاري اداره‌هاي دولتي گيلان به گزارش راه ۵۷؛ مصطفي سالاري استاندار گيلان طي ابلاغيه‌اي به تمامي دستگاه‌هاي اجرايي، بانک‌ها، شهرداري‌ها و موسسه‌هاي دولتي استان اعلام کرد: به دليل افزايش دماي هوا و رشد فزاينده مصرف برق در استان از ۱۱ تيرماه ساعت کار با ۳۰ دقيقه تغيير همراه بوده و آغاز آن ساعت ... ادامه مطلب »

کارگران سد شفارود کم صبر بودند!

فرماندار رضوانشهر:۱۰ نفر از کارگران سد شفارود کم‌صبر بودند!  نمي‌توانم وارد جزئيات ماجراي اخراج کارگران سد شوم به گزارش ايلنا؛ حدود ۷۰۰ کارگران پيماني شاغل در پروژه ساخت سد شفارود رضوانشهر واقع در استان گيلان دست‌کم سه ماه مطالبات مزدي پرداخت نشده؛ دارند.به گفته کارگران «سد شفارود» کارفرماي اين پروژه عمراني علاوه بر تأخير در پرداخت مطالبه مزدي آنان، ۷ ... ادامه مطلب »