بزرگراه کتاب

نشانی روی آب و رِدِّ کبوترها /معرفی رمان – بزرگراه کتاب

نشانی روی آب و ردکبوترها- کتاب

رُمان «نشانی روی آب و رِدِّ کبوترها»، ماجرای خود را در دل حوادث مهم تاریخ معاصر از جمله انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و فتنه روز عاشورای سال ۱۳۸۸، روایت می‌کند و از طریق روایت تعزیه، به واقعه عاشورا نیز می‌پردازد. داستان، از پیرزنی به نام بی‌بی منظر، همراه با شوهر بیمارش، و تنها پسرش قاسم می‌گوید که همگی در آذربایجان ... ادامه مطلب »

در جلسه نمایندگان کاندیداهای ریاست‌جمهوری۸۸ با رهبری چه گذشت؟

%d9%85%d9%86-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1-%d8%ac%d9%84%d8%b3%d9%87-%d8%a7%d9%85

 به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، مؤسسه فرهنگی هنری «رسول آفتاب» در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سلسله نشست‌هایی تحت عنوان خاطرات شفاهی فتنه ۸۸ برگزار کرد. در این نشست‌ها که با حضور تعدادی از فعالان فرهنگی انجام شد، خاطرات و تحلیل‌هایی در خصوص فتنه ۸۸ ارائه شد و ماحصل آن در قالب «سی‌دی» ... ادامه مطلب »

جدال اسلام ناب محمدی (ص) و اسلام آمریکایی / معرفی کتاب

کتاب جدال دو اسلام

تصویر ذهنی ما از خیلی واقعیت‌ها – خاصه انقلاب اسلامی و امام- مخدوش است و نادقیق و کج و معوج. ما عادت داریم به پذیرش کلیشه‌ها. فهم ما– به تعبیری- تلویزیونی است و شبیه‌سازی‌شده. همه ما بارها از قول امام شنیده‌ایم که «انقلاب ما انفجار نور بود». شنیده‌ایم و باور کرده‌ایم. یک درصد هم احتمال نداده‌ایم که شاید این جمله ... ادامه مطلب »

بالاخره ابله کبیر پیدا شد / معرفی کتاب

ابن مشغله-کتا

آدمی بود در تلویزیون، که در جوانی، با آن همه باجی که گرفته بود، سکته‌ی قلبی کرد و مُرد- البته بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و فرارش از مسند سرقت.  این آدم، آن‌وقت‌ها، مسئول برخی از برنامه‌های تولید بود، از جمله تولید مجموعه‌های تلویزیونی و سخت پیله کرده بود به ما، که هر تهیه‌کننده و مجموعه‌سازی، باید پانزده درصد از ... ادامه مطلب »

دربی پرسپولیس-تاج در افغانستان!

جانستان کابلستان امیرخانی

سیده فاطمه حسینی | helma1401.blog.ir  رضا امیرخانی، نویسنده چیره‌دست کشورمان، در اتفاقی غیرمنتظره سفری دارد به افغانستان. کتاب «جانستان کابلستان»، سفرنامه‌ی خواندنی وی از افغانستان است. برش‌هایی از کتاب:  …یک پیرمرد از برادران اهل سنت را هم اتفاقی در حین گشت و گذار در خیابان دیدیم. مسن بود و عمامه‌ی نحیفی به سر بسته بود. چهره‌اش به معتمدان معمر می‌زد. ... ادامه مطلب »