بزرگراه کتاب

قحطي بزرگ و نسل کشي در ايران

کتابي که همه ايرانيان بايد بخوانند کتاب قحطي بزرگ نوشته‌ي دکتر محمدقلي مجد محقق ايراني ساکن آمريکا که بر اساس اسناد وزارت خارجه ايالات متحده و روزنامه‌هاي ايران تأليف شده است.نويسنده در اين کتاب به مطالعه قحطي ۱۹۱۷-۱۹۱۹ در ايران مي‌پردازد که در پي آن هشت تا ۱۰ ميليون نفر از جمعيت ايران به کام مرگ فرو رفت و اين ... ادامه مطلب »

آيين رونمايي از کتاب فرمانده لاله ها در ماسال

فرمانده-لاله‌ها

 آيين رونمايي از كتاب «فرمانده لاله‌ها» (زندگي‌نامه سردار شهيد پرويز محبي) که توسط جواد کلاته عربي به رشته تحرير در آمده است در جوار مزار شهيد محبي برگزار شد.به گزارش راه ۵۷، آيين رونمايي از كتاب «فرمانده لاله‌ها» (زندگي‌نامه سردار شهيد پرويز محبي) که توسط جواد کلاته عربي به رشته تحرير در آمده است ساعت ۲۱:۳۰ چهارشنبه ۹ خرداد در ... ادامه مطلب »

کتابی برای مطالعه ی زندگی حضرت محمد مصطفی (ص)

کتابی برای زندگی پیامبر

رهبر انقلاب: صرف اینکه بنشینیم، بگوییم آیه‌ای نازل شد و جبرئیلی آمد و پیغمبر مبعوث به رسالت شد و خوشحال بشویم که کی ایمان آورد و کی ایمان نیاورد، مسئله‌ای را حل نمی‌کند.مسئله این است که ما باید از این حادثه – که مادر همه‌ی حوادث دوران حیات مبارک پیغمبر است – درس بگیریم. همه‌ی این بیست‌وسه سال درس است. ... ادامه مطلب »

معرفی رمان پر سر و صدای امیرخانی

رمان-رهش

رَ هِ ش        مرد و زنی می‌آیند شیک‌پوش و امروزی، مرد خرده می‌گیرد که چرا سقف کاذب آشپزخانه پایین است و سقف کوتاه شده است. دستش را بالا می‌آورد و می‌زند به سقف می‌گوید: کوتاه است… کوتاه است آقای فرازنده. یک لوله خروجی هود و خرطومی برق چه قدر جا می‌گیرد که این همه سقف کاذب را بزرگ ... ادامه مطلب »

معرفی رمان پر سر و صدای امیرخانی

رمان-رهش

رَ هِ ش مرد و زنی می‌آیند شیک‌پوش و امروزی، مرد خرده می‌گیرد که چرا سقف کاذب آشپزخانه پایین است و سقف کوتاه شده است. دستش را بالا می‌آورد و می‌زند به سقف می‌گوید: کوتاه است… کوتاه است آقای فرازنده. یک لوله خروجی هود و خرطومی برق چه قدر جا می‌گیرد که این همه سقف کاذب را بزرگ گرفته‌اید؟ فرازنده ... ادامه مطلب »

نشانی روی آب و رِدِّ کبوترها /معرفی رمان – بزرگراه کتاب

نشانی روی آب و ردکبوترها- کتاب

رُمان «نشانی روی آب و رِدِّ کبوترها»، ماجرای خود را در دل حوادث مهم تاریخ معاصر از جمله انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و فتنه روز عاشورای سال ۱۳۸۸، روایت می‌کند و از طریق روایت تعزیه، به واقعه عاشورا نیز می‌پردازد. داستان، از پیرزنی به نام بی‌بی منظر، همراه با شوهر بیمارش، و تنها پسرش قاسم می‌گوید که همگی در آذربایجان ... ادامه مطلب »

در جلسه نمایندگان کاندیداهای ریاست‌جمهوری۸۸ با رهبری چه گذشت؟

%d9%85%d9%86-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1-%d8%ac%d9%84%d8%b3%d9%87-%d8%a7%d9%85

 به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، مؤسسه فرهنگی هنری «رسول آفتاب» در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سلسله نشست‌هایی تحت عنوان خاطرات شفاهی فتنه ۸۸ برگزار کرد. در این نشست‌ها که با حضور تعدادی از فعالان فرهنگی انجام شد، خاطرات و تحلیل‌هایی در خصوص فتنه ۸۸ ارائه شد و ماحصل آن در قالب «سی‌دی» ... ادامه مطلب »

جدال اسلام ناب محمدی (ص) و اسلام آمریکایی / معرفی کتاب

کتاب جدال دو اسلام

تصویر ذهنی ما از خیلی واقعیت‌ها – خاصه انقلاب اسلامی و امام- مخدوش است و نادقیق و کج و معوج. ما عادت داریم به پذیرش کلیشه‌ها. فهم ما– به تعبیری- تلویزیونی است و شبیه‌سازی‌شده. همه ما بارها از قول امام شنیده‌ایم که «انقلاب ما انفجار نور بود». شنیده‌ایم و باور کرده‌ایم. یک درصد هم احتمال نداده‌ایم که شاید این جمله ... ادامه مطلب »

بالاخره ابله کبیر پیدا شد / معرفی کتاب

ابن مشغله-کتا

آدمی بود در تلویزیون، که در جوانی، با آن همه باجی که گرفته بود، سکته‌ی قلبی کرد و مُرد- البته بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و فرارش از مسند سرقت.  این آدم، آن‌وقت‌ها، مسئول برخی از برنامه‌های تولید بود، از جمله تولید مجموعه‌های تلویزیونی و سخت پیله کرده بود به ما، که هر تهیه‌کننده و مجموعه‌سازی، باید پانزده درصد از ... ادامه مطلب »

دربی پرسپولیس-تاج در افغانستان!

جانستان کابلستان امیرخانی

سیده فاطمه حسینی | helma1401.blog.ir  رضا امیرخانی، نویسنده چیره‌دست کشورمان، در اتفاقی غیرمنتظره سفری دارد به افغانستان. کتاب «جانستان کابلستان»، سفرنامه‌ی خواندنی وی از افغانستان است. برش‌هایی از کتاب:  …یک پیرمرد از برادران اهل سنت را هم اتفاقی در حین گشت و گذار در خیابان دیدیم. مسن بود و عمامه‌ی نحیفی به سر بسته بود. چهره‌اش به معتمدان معمر می‌زد. ... ادامه مطلب »