فرنگ نوشت

داستانی باورنکردنی از کشور هلند، کشور شیرفروش‌ها؛ رتبه اول دزدی در اروپا

a

خبری در فضای مجازی پخش شد مبنی بر اینکه هلند زندان‌های خود را تعطیل و تبدیل به هتل یا مکان زندگی پناهندگان می‌کند! و تصویری هم از یک هتل همزمان منتشر شد. و اما واقعیت چیز دیگریست: عکس منتشر شده مربوط به زندان Het Arresthuis است که در سال ۲۰۱۱ تبدیل به هتل شد. اما همانطور که در توضیحات سایت ... ادامه مطلب »

نیمی از آمریکایی‌ها حتی برای تزئینات ایام کریسمس هم پول ندارند!

کریسمس-آمریکا

وقتی در مورد کریسمس در آمریکا فکر می‌کنیم اکثر ما به یاد شمع‌ها و چراغانی‌های زیاد و درختان کاج و تزیینات زیبا می‌افتیم! اما واقعیت در جامعه‌ی امروز آمریکا چیز دیگری است. بر مبنای تحقیقاتی که توسط شرکت مطالعات آماری statista صورت گرفته، تقریباً نیمی از پاسخ‌دهندگان آمریکایی هیچ علاقه‌ای به خرید دکوراسیون و لوازم تزئینی کریسمس در این ایام ... ادامه مطلب »

دزدی و تن فروشی بخاطر یک لقمه نان

 زمانی که گرسنگی به اوج می رسد، تعدادی از نوجوانان ناامید در ایالات متحده دست آویز خانواده ها برای تأمین مواد غذایی تبدیل می شوند. به نقل از «یواس ای تودی»، بر اساس گزارش تحقیقاتی منتشرشده توسط موسسه تغذیه آمریکا و انستیتو اوربان، دو گزارش تازه منتشرشده توسط این موسسه نشان می دهد که چگونه بحران گرسنگی، نوجوانان آمریکایی را ... ادامه مطلب »

المپیکی‌ها باید مالیات مدالشان را بپردازند!

 بر اساس قوانین اداره مالیات آمریکا (IRS)، برندگان مدال المپیک می‌بایست ۳۹ درصد جایزه دریافتی را به عنوان مالیات به این اداره پرداخت کنند.  شایان ذکر است برندگان مدال طلا ۲۵ هزار دلار، مدال نقره ۱۵ هزار دلار و مدال برنز ۱۰ هزار دلار جایزه دریافت می‌کنند. دریافت مالیات مدال مورد اعتراض ورزشکاران آمریکایی‌ ست. برخی ورزشکاران ادعا می‌کنند می‌بایست ... ادامه مطلب »

روزی سه نفر!

روزی سه نفر پلیس آمریکا

نحوه عملکرد پلیس و ترس مردم از آن از نکات قابل تامل در آمریکاست. چند وقت  پیش با یکی از دوستانم سوار ماشینش بودیم. در مسیر مشغول گپ و گفت بودیم که ناگهان سرعتش را کم کرد و مدام از آینه‌های مختلف ماشین عقب را نگاه می‌کرد. پس از چند بار پرسش من که «چه شد؟»، «چرا اینطوری می کنی؟» ... ادامه مطلب »