بایگانی نویسنده: eliass

جام زهر و جنگي که نيست

ترديدي در تلخ بودن زهر نيست. خاصيت زهر همين است. اما تلخي، تنها يک وجه از جام زهر است. آن وجه ديگر، گشايشي‌ست که قرار است از پسِ سر کشيدن جام روي دهد. آن‌که اين تلخي را به جان مي‌خرد، مقصود بزرگي دارد. به بعد از خود مي‌انديشد و بقاي آنچه به خاطرش حاضر است حتي زهر نوش کند!آن يگانه‌مرد، ... ادامه مطلب »

شايد باور نکنيد…

قوانين پوشش در چند دانشگاه مختلف رو مطالعه کنيد و سپس به سوالي که بعد از آن مطرح شده پاسخ دهيد: ۱) لباسي که بطور نامناسب اندام ها را نشان دهد مجاز نمي‌باشد.           2) رنگ کردن مو مجاز نمي‌باشد. ۳) آرايش کردن مجاز نيست.            4) مردان بايد از کت‌و‌شلوار تيره، پيراهن سفيد و جوراب استفاده کنند. ۵) موها رنگ طبيعي ... ادامه مطلب »

ايران يکي از امنترين کشورهاي دنيا

گردشگر آلماني در گفتگوي اختصاصي با راه۵۷: ايران يکي از امن‌ترين کشورهاي دنيا براي سفر کردن است، اخبار خبرگزاري‌هاي غربي درباره ايران دروغ بود گردشگر آلماني که چندي پيش به ايران سفر کرده بود در گفتگو با خبرنگار راه۵۷ در ماسال با بيان اينکه پنجمين بار است که به ايران مسافرت مي‌کند اظهار داشت: اولين بار سال ۲۰۱۵ به ايران ... ادامه مطلب »

برکات معنوي امر به معروف و نهي از منکر

نجات از قهر خدا:اميرالمؤمنين (عليه‌السلام) فرمودند: هر کس منکر و خلافي را ديد و قلباً از آن ناراحت شد، همانا از قهر خدا نجات پيدا کرده و تن به سلامت برده است؛ و هر کس با زبان از کار خلاف نهي کرد، به پاداش رسيده است. بهره از الطاف خدا:هر کس با شمشير و قوت و قدرت براي عزت کلمه‌الله ... ادامه مطلب »

ملامتي که فرزند را بيمار ميکند

ملامت گاهى خيلى مفيد است. گاهى يک انسان با ملامت غيرتش تحريک مى‌شود. ولى ملامت هم جا دارد. اين مطلب كليت ندارد ولى در بسيارى از موارد، ملامتِ زياد بيشتر نفرت ايجاد مى‌كند.مثلاً خيلى افراد در تربيت فرزند اين اشتباه را مرتكب مى‌شوند، دائماً بچه را ملامت مى‌كنند و سركوفت مى‌زنند: اى خاک بر سرت، فلان بچه هم هم‌سنّ توست، ... ادامه مطلب »

پيام قطعنامه، نقطه پايان يا شروع؟!

گفت و گوي خواندني وحيد جليلي با روزنامه سياست روز درباره پذيرش قطعنامه ۵۹۸؛ پيام قطعنامه، نقطه پايان يا شروع؟! متأسفانه قطعنامه هميشه به عنوان يک نقطه پايان ديده شده است. چه موافق، چه مخالف پذيرش قطعنامه ۵۹۸ را نقطه پاياني مي دانند بر يک فضاي ممتد ۸ ساله که در آن جامعه ايران با مسأله جنگ شناخته مي‌شود.برداشت اشتباه ... ادامه مطلب »

مسئولين خسته، عامل پذيرش قطعنامه/ ما سر سازش با كفر را نداريم/ (شهيد مرتضي خانجاني)سرداري كه يك روز پس از قبول قطعنامه وصيت خود را نوشت

مسئولين خسته، عامل پذيرش قطعنامه قبول قطعنامه از طرف امام، به خاطر فهرست مشکلاتي بود که مسؤولين آن روزِ امورِ اقتصادي کشورْ مقابلِ روىِ او گذاشتند و نشان دادند که کشور نميکِشد و نميتواند جنگ را با اين همه هزينه، ادامه دهد. امام مجبور شد و قطعنامه را پذيرفت. پذيرش قطعنامه، به خاطر ترس نبود؛ به خاطر هجوم دشمن نبود؛ ... ادامه مطلب »

برخورد قاطعانه ولايتي با خبرنگار راشاتودي

به گزارش مشرق، يک منبع مطلع با اشاره به سفر مهم علي‌اکبر ولايتي مشاور رهبر معظم انقلاب به روسيه و دستاوردهاي مهمي که در اين سفرحاصل شد، گفت: اين سفر علاوه بر اخبار رسمي که در رسانه‌ها منتشر شد حاوي حاشيه‌هاي جالبي بود که شنيدن آن خالي از لطف نيست.وي ادامه داد: در جريان حضور ولايتي در سفارتخانه ايران، خبرنگار ... ادامه مطلب »

جمهوري اسلامي ايران قهرمان زودهنگام کشتي فرنگي آسيا شد

در جريان رقابت‌هاي ۵ وزن دوم کشتي فرنگي جوانان آسيا،۴ نماينده ايران راهي ديدار فينال شدند و يک فرنگي‌کار ديگر ايران نيز راهي ديدار رده‌بندي شد تا با توجه به کسب ۴ مدال طلا و يک نقره ايران در روز نخست، ايران مقتدرانه قهرماني زودهنگام آسيا را از آن خود کند.به گزارش ايسنا، رقابت هاي کشتي فرنگي جوانان آسيا از ... ادامه مطلب »

جمهوري اسلامي ايران در توليد علم جزء ۱۵کشور برتر دنيا شد/ شکايت ايران از آمريکا در ديوان دادگستري بين المللي ثبت شد

به گزارش فارس، محمدجواد دهقاني سرپرست پايگاه استنادي علوم جهان اسلام گفت: بررسي داده‌هاي نموداري پايگاه استنادي وبگاه علم؛ حاکي از آن است که جمهوري اسلامي ايران با ۲۲٫۳ درصد، بيشترين سهم توليدات علمي را در ميان کشورهاي اسلامي از آن خود کرده است.وي افزود: ترکيه، عربستان سعودي، مالزي و مصر به ترتيب با ۱۶٫۲ درصد، ۸٫۴ درصد، ۷٫۸ درصد ... ادامه مطلب »